Realu.lt

Kuriame Kalėdų nuotaiką namuose: patarimai ir idėjos

Kuriame Kalėdų nuotaiką namuose: patarimai ir idėjos

Kasmet artėjant šventoms Kalėdoms sukate galvą, kaip papuošti namus pernelyg neišlaidaujant? Pernai įsigyti papuošimai nebedžiugina, norisi kažko naujo ir nematyto? Kartais reikia tik truputėlio fantazijos ir pastangų. Pristatome penkias namų papuošimo idėjas, kurias realizavus rezultatai pranoks lūkesčius!

Pasigaminkite Advento vainiką

Puošti namus Advento vainiku – jokia naujovė, tačiau jį atrasite tikrai ne kiekvieno lietuvio namuose. Advento vainiką, simbolizuojantį begalinį gyvenimo ratą be pradžios ir pabaigos, iš šieno ar šakų labai paprasta pasigaminti patiems. Jei patogiau, už kelis eurus jį galite įsigyti gėlių parduotuvėse. Puošimui naudokite natūralias medžiagas: kankorėžius, riešutus, cinamono lazdeles, galite pagyvinti netgi džiovintomis uogomis ar vaisiais. Galite pasigaminti ir visiškai netradicinį vainiką – pabodusius senus žaisliukus suklijuokite į didelį ratą keliomis eilėmis. Į vainiko vidurį nepamirškite pastatyti žvakių – keturios uždegamos per Advento sekmadienius, o vidurinioji – per Kalėdas.

 

Nušvieskite visus namus

Kai metų pabaigoje dienos tokios trumpos ir apsiniaukusios, o dangus pilkas kone kasdien, nuotaiką pakels šventinių lempučių ir žvakių šviesos nutvieksti namai. Pro langus sklindanti šviesa maloniai nuteiks ne tik kaimynus ir praeivius, bet ir grįžtančius namo jus. Įsigykite žvakių, papuoškite jomis valgomojo stalą, palanges, nepamirškite šventinės nuotaikos įnešti į vonios kambarį – keletą skirtingo dydžio žvakių dekoruotame inde palikite ir šioje patalpoje. Jei turite atžalų, be šviečiančių girliandų tikrai neišsiversite – iš jų lange galite suraityti ne tik įvairias figūras, bet ir linkėjimus aplinkiniams ar pasisveikinimą užsukantiems svečiams.

 

Atnaujinkite namų tekstilę

Šventinę atmosferą namuose kurti padeda ne tik kalėdinės dekoracijos, bet ir kiti atributai, kuriuos nepelnytai pamirštame. Vienas jų – namų tekstilė: pagalvėlių užvalkalai, staltiesės, stalo takeliai, užuolaidų kaspinai. Prekybos centruose ir specializuotose parduotuvėse įsigiję jums patinkančių audinių, skyrę kelis vakarus rankdarbiams (arba suradę patikimą siuvėją) galite sukurti indvidualų šventinį savo namų interjerą. Medžiagų likučius galite panaudoti eglutės papuošimams, dovanų maišeliams gaminti. Niekas kitas nesušildys jūsų namų taip, kaip rankų darbo gaminiai.

 

Kalėdų stalą papuoškite iš anksto

Nors svarbiausias akcentas – Kalėdų eglutė, ne mažiau dėmesio skirkite ir šventiniam stalui dekoruoti. Juk visai nebūtina laukti kalėdinių pietų, kad galėtumėte susėsti prie šventiškai papuošto stalo. Puošniomis vakarienėmis ar pietumis galite mėgautis kiekvieną gruodžio savaitgalį. Dengdami šventinį stalą, ypatingą dėmesį skirkite staltiesei. Šventiškai ir pakiliai nuteiks balto lino staltiesė. Ją galite padailinti savo rankomis: išsiuvinėti, pagyvinti aplikacijomis. Stalo įrankius galite perrišti kaspinėliais. Ir čia nepamirškite gausybės žvakių – svarbu, kad neužstotų priešais sėdinčių žmonių ir netrukdytų bendrauti.

 

Nepadauginkite spalvų

Puošiant namus ir siekiant išvengti kičo efekto, rekomenduojama išsirinkti vieną ar dvi dominuojančias spalvas ir jomis dekoruoti erdves. Ta pati taisyklė galioja ir puošiant Kalėdų eglutę. Šių metų švenčių hitas kiek netradicinis – tai skaisčiai žalios ir melsvos spalvų tandemas. Itin stilingai atrodys skirtingų atspalvių ir faktūrų deriniai, pasikartojantys įvairiose namų funkcinėse zonose. Jei vertinate klasiką, neprašausite pro šalį pasirinkę raudonos ir baltos spalvų derinį.

Pasidalink naujiena