Realu.lt

Kurioje Europos šalyje geriausia pradėti verslą?

Kurioje Europos šalyje geriausia pradėti verslą?

Naudojant Pasaulio banko duomenis, JK finansų įmonės „Tide“ tyrimas apžvelgė 28 Europos šalių veiklos rodiklius, įskaitant BVP, mokesčių pajamas, nedarbo lygį ir įmonės steigimo praktiką.

TOP10 Europos šalių, kuriose yra geriausios sąlygos įkurti įmonę:

  1. Jungtinė Karalystė
  2. Airija
  3. Nyderlandai
  4. Danija
  5. Estija
  6. Švedija
  7. Prancūzija
  8. Slovėnija
  9. Lietuva
  10. Rumunija

Dėl besivystančios ekonomikos, mažo nedarbo, lengvos verslo ir  veiklos pradžios JK yra pirmoje reitingo vietoje. Didžioji Britanija taip pat pateko į šalių, kuriose verslo pradžios išlaidos yra mažiausios, sąrašą.

Pagrindinė Didžiosios Britanijos konkurentė - Airija. Čia yra ir stipri ekonomika su pagrįstais mokesčių tarifais bei lengva verslo pradžia ir paprastas veiklos vykdymas.

Trečioje vietoje - Nyderlandai. Aukštą vietą reitinge šali užėmė dėl to, kad čia lengva įkurti įmonę ir yra labai mažas nedarbas.

Pasak ataskaitos sudarytojų, didžiausia staigmena dešimtuke buvo penktoje vietoje atsidūrusi Estija, parodžiusi gana aukštus tyrimo rezultatus ir pasižyminti paprasta verslo pradžia. Be to, Estija yra pirmoji šalis pasaulyje, siūlanti elektroninę rezidenciją. Visi asmenys gali pateikti prašymą gauti saugią skaitmeninę tapatybę, kurią suteikia Estijos vyriausybė. E-rezidencija suteikia saugią prieigą prie skaitmeninių paslaugų, galimybę viską atlikti skaitmeninėje erdvėje (pasirašyti dokumentus, įsteigti ir valdyti įmones, atlikti bankinius veiksmus ir pan.). Tikimasi, kad tai paskatins užsieniečius naujas įmones steigti būtent Estijoje.

Šaltinis:

https://prian.ru/news/nazvany-luchshie-evropeyskie-strany-dlya-otkrytiya-biznesa.html

Pasidalink naujiena