Realu.lt

Kylančios statybinių medžiagų kainos kaitina NT rinką Čekijoje

Kylančios statybinių medžiagų kainos kaitina NT rinką Čekijoje

Kaip praneša Čekijos naujienų agentūra, statybinių medžiagų kainų kilimas ir trūkumas pradeda daryti įtaką butų kainoms Čekijoje, rašo „Radio Prague“. Ypač trūksta medienos, plastiko, metalo ir izoliacinių medžiagų. Pagrindinė susidariusio trūkumo priežastis yra ta, kad pernai dėl pandemijos uždarius sienas sutriko medžiagų tiekimo grandinės.

Statybų bendrovės teigia, kad plienas ir izoliacinės medžiagos, palyginus su praėjusiais metais, pabrango 100 proc. Kai kurie medienos gaminiai pabrango dar labiau.

„Skanska Reality“ atstovė Renata Vildomtsova sakė, kad statybinių medžiagų kainos kyla spontaniškai ir nenuspėjamai dešimtimis ir šimtais procentų. Anot jos, šių papildomų augančių išlaidų neįmanoma perkelti klientui, kuris jau yra įsigijęs butą. Ji pridūrė, kad atsirandančių papildomų išlaidų klausimas turi būti sprendžiamas derybų keliu tarp tiekėjų ir investuotojų.

„Ekospol“ generalinis direktorius Evzhenas Kortsas teigė, kad sparčiai kylančios statybinių medžiagų kainos kartu su kylančiu darbo užmokesčiu didina naujų pastatų kainą. Jis pridūrė, kad būsto kainos kilo ir dėl to, kad dėl išnaudoto Prahos zonavimo plano ir bereikalingai sudėtingų teisės aktų trūksta žemės statyboms.

„Central Group“ vykdomoji direktorė Mikaela Tomaškova mano, kad pasaulinė pandemija sulėtino gamybą ir rinka dabar jaučia to padarinius. Pasak jos, medienos, plastiko, metalo gaminių ir izoliacinių medžiagų tiekėjai dažnai neturi sandėliuose ir jų pristatymo statybų įmonėms gali tekti laukti kelis mėnesius. Ji mano, kad leidimų naujoms statyboms neišdavimas, didelė būsto paklausa, pigios būsto paskolos, darbo jėgos trūkumas ir kylančios statybinių medžiagų kainos gali lemti tolesnį nekilnojamojo turto kainų augimą.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena