Realu.lt

Laikinąją COVID-19 ligoninę „Litexpo“ galima įrengti per šešias savaites – P. Poderskis

Laikinąją COVID-19 ligoninę „Litexpo“ galima įrengti per šešias savaites – P. Poderskis

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis sako, kad laikinąją COVID-19 ligoninę parodų centre „Litexpo“ būtų galima įrengti per šešias savaites.

„Šešios savaitės yra įrengimo terminas, kurį mes turėtume nuo starto, nes į tai įeina apie keturias savaites deguonies talpų įrengimas. Tai yra sudėtinė dalis visos ligoninės paleidimo“, – žurnalistams trečiadienį sakė jis.

P. Poderskio teigimu, sprendimas įrengti tokią ligoninę būtų tuomet, kai pritrūktų vietų ligoninėse.

„Čia didžiąja dalimi yra sprendimas organizuojančiosios ligoninės – Santaros klinikų. Bet iš esmės, kai stacionarių nebeužtektų ir mes norėtume kažkur nukrauti didelę dalį pacientų arba nukrauti pacientus į laikiną ligoninę, kad galėtume tęsti kitas paslaugas ligoninėse, kuriose dabar yra gydomi COVID-19 pacientai“, – komentavo savivaldybės administracijos direktorius.

„Nepradėsime, kol nebus aiškaus poreikio. Visų pirma, plėsimės savoje infrastruktūroje, kuri yra reikalinga ir kurią galima panaudoti“, – komentavo P. Poderskis.

Anot jo, laikinojoje ligoninėje galėtų būti gydomi 600–700 pacientų. Tam prireiktų maždaug 250 slaugytojų, tiek pat jų padėjėjų ir maždaug 150 gydytojų.

Pasak P. Poderskio, jau dabar yra sudarinėjami sostinės poliklinikose dirbančių medikų rezervai, kurie sutiktų dirbti laikinojoje ligoninėje.

„Mes nuolat apklausinėjam, ką galėtų siųsti į tą ligoninę. Tas rezervas yra sudarinėjamas, ruošiami mokymai, kuriuos jau šią savaitę pradės gauti kai kurių poliklinikų personalas. Tuos žmones reikės pasitelkti ir Vilniaus miesto klinikinei ligoninei, kai ten lovų skaičius išsiplės“, – komentavo jis.

Savivaldybės administracijos direktorius teigė, kad jau dabar vykdomi viešieji pirkimai dėl galimybės įrengti laikinąją ligoninę „Litexpo“.

„Mes visada perkam preliminariomis sutartimis ir, pasirašius sutartį, yra galimybė neužsakyti, bet sutartį būsim pasiruošę ir situaciją nuolat stebėsime“, – sakė P. Poderskis.

Jo teigimu, šiuo metu Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje yra 116 lovų, skirtų COVID-19 pacientams. Šiuo metu užimtos 88 iš jų. Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus teigimu, netrukus planuojama lovų skaičių išplėsti iki 180, o jei reikės dar papildomai apie 50 jų skirti kitame padalinyje.

Be to, pasak P. Poderskio, dar apie 100 lovų būtų galima įrengti VMKL poliklinikos pastate.

Autorius Augustas Stankevičius

Šaltinis: BNS

Pasidalink naujiena