Realu.lt

Lazdijuose po dvejų metų turėtų iškilti sporto centras

Lazdijuose po dvejų metų turėtų iškilti sporto centras

Lazdijai buvusį policijos komisariato pastatą per dvejus metus tikisi rekonstruoti į daugiafunkcinį sporto centrą. Tai būtų pirmoji mieste sportui skirta vieša erdvė.   

Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė BNS sakė, kad jau parengti projektiniai pasiūlymai, jie su rajono gyventojais bus aptarti sausio pabaigoje. 

Pasak rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir investicinių projektų valdymo skyriaus vedėjos Andrės Zenevičienės, pernai buvusiame policijos pastate atlikti pirmieji darbai: už 436 tūkst. eurų įrengti 22 kambariai, kuriuose gali apsistoti 53 sportininkai ar stovyklautojai.

Atnaujintame pastate, be viešbučio, dar įsikūrė Lazdijų rajono policijos komisariatas, Migracijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, prokuratūros padaliniai bei kelios sporto ir visuomeninės organizacijos.

Anot A. Miškinienės, šiemet turėtų prasidėti ir naujo priestato – sporto salės statybos.

„Statybos leidimą planuojame turėti šių metų pirmąjį ketvirtį. Tada bus skelbiamas viešojo pirkimo konkursas rangos darbams“, – BNS teigė A. Zenevičienė.

Anot jos, tikimasi, kad sporto centras naujose erdvėse galėtų veikti jau 2022 metų pabaigoje, tačiau tai priklausys nuo finansinių galimybių.

Šiuo metu visam projektui valstybės investicijų programoje numatyta 862 tūkst. eurų.

A. Zenevičienė pripažįsta, kad šios sumos greičiausiai nepakaks, todėl bus bandoma gauti lėšų iš kitų valstybės programų ir ES fondų, miestas prisidės ir savo lėšomis.  

Pasak Lazdijų sporto centro vadovo Dariaus Liaukevičiaus, šiuo metu virš 600 aktyviai rajone sportuojančių gyventojų neturi didesnės sporto erdvės.

„Dėl to ypač nukenčia komandinės sporto šakos – krepšinis, tinklinis, nes sportininkai yra priversti treniruotis mieste esančioje nedidelėje treniruoklių salėje arba bandome įsiprašyti į rajone esančių mokyklų sporto sales“, – BNS aiškino D. Liaukevičius.  

Planuojama, kad apie 300 žiūrovų talpinančioje naujoje sporto salėje bus galima žaisti krepšinį, futbolą, tinklinį, stalo tenisą, rengti aerobikos, lengvosios ir sunkiosios atletikos, kovos menų bei kitų sporto šakų treniruotes. 

Savivaldybės užsakymu įmonės „Maspro“ parengtuose pasiūlymuose nurodoma, jog ketinama rekonstruoti trijų aukštų 5,3 tūkst. kv. metrų bendro ploto pastatą bei pastatyti naują priestatą, kuris jo plotą padidins iki 8,1 tūkst. kv. metrų. 

Autorius Remigijus Bielinskas

Šaltinis: BNS

Pasidalink naujiena