Realu.lt

Lentvaryje - nauja metalo apdirbimo gamykla

Lentvaryje - nauja metalo apdirbimo gamykla

„Swedbank“ suteikė 2 mln. eurų paskolą įmonei „Anvalda“, kuri bus panaudota naujo metalo apdirbimo gamyklos pastato Lentvaryje statyboms finansuoti. Finansavimo sandoris sudarytas su grupės įmone „ANV Property“, ir bendra planuojamo 3,3 tūkst. kv. m. ploto pastato vertė sieks apie 3,5 mln. eurų. Naujoji gamykla pasižymės išskirtiniais tvarumo sprendimais – daugiau nei 70 proc. gamyklos energijos poreikių patenkins ant stogo įrengta saulės elektrinė, o patalpos bus pašildomos naudojant gamybos proceso metu išsiskiriančią šilumą.

„Finansuodami „Anvaldos“ gamyklos projektą, tikimės šiai įmonei padėti sustiprinti jos gamybinį ir eksporto potencialą. Šios įmonės pavyzdys rodo, kad savo nišą užsienio rinkose gali sėkmingai atrasti ir maži bei vidutinio dydžio gamintojai. Tikime, kad įmonės priimti tvarūs sprendimai padės ne tik sumažinti veiklos sąnaudas, tačiau ir suteiks konkurencinį pranašumą jos pagrindinėje eksporto rinkoje Skandinavijoje bei kitose šalyse, kuriose produktų aplinkosauginis pėdsakas vertinamas labai rimtai“, – sako „Swedbank“ Verslo klientų tarnybos vadovas Antanas Sagatauskas.

Tikimasi, kad naujoji „Anvaldos“ gamykla padidins gamybos efektyvumą ir padės įmonei toliau auginti verslo apimtis, sumažins gamybinio ploto eksploatavimo sąnaudas. Gamykloje ketinama įdiegti automatinę žaliavų sandėliavimo sistemą, ją integruoti į resursų planavimo sistemą, ir tai leis optimaliau išnaudoti sandėliavimo plotą ir sklandžiau vykdyti gamybą. Naujasis gamyklos pastatas turėtų atitikti A energinio naudingumo klasę.

Ant pastato stogo numatoma įrengti 400 KW galios saulės elektrinę, kuri leis aprūpinti gamyklą vietoje pagaminta žaliąja elektros energija. „Swedbank“ atstovo teigimu, vertinant šį projektą svarbūs buvo ne tik būsimos gamyklos techniniai rodikliai, bet ir tvarumas, nes energijos sąnaudas mažinantys sprendimai šiandien aktualūs visiems gamintojams.

Tuo pačiu dėl gamyboje naudojamos atsinaujinančios energijos ir kitų tvarių sprendimų mažėja įmonės produkcijos CO2 pėdsakas, o tai „Anvaldos“ gaminius daro patrauklius pirkėjams, kurie rūpinasi savo tvarumo rodikliais.

„Vienas iš pagrindinių mūsų tikslų imantis šio projekto – padidinti savo konkurencingumą taupant energijos išteklius. Gamybos proceso metu išsiskiriančią šilumą pernaudosime patalpoms apšildyti, ir tai mūsų energijos sąnaudas šildymui sumažins apie 60 proc. Ant stogo įrengta saulės elektrinė turėtų patenkinti apie 70 proc. įmonės suvartojamos elektros poreikio. Taip pastebimai pagerinsime savo įmonės tvarumo profilį“, – teigia „Anvaldos“ direktorius Valdas Sadzevičius.

Daugiau kaip 10 metų veikianti įmonė „Anvalda“ gamina plieno konstrukcijas, laiptus, rampas, turėklus, ranktūrius ir kitus metalo gaminius. Apie 90 proc. įmonės produkcijos yra eksportuojama į Vokietiją, Daniją, Islandiją, Norvegiją, Švediją. Įmonėje šiuo metu dirba 57 darbuotojai.

„Swedbank“ tvarumas yra strateginės svarbos sritis. Tvarių įmonių ir projektų finansavimas yra dalis „Swedbank“ veiksmų, nukreiptų į tvarios ekonomikos skatinimą. Bankas ne tik mažina savo tiesiogines emisijas, bet ir siekia nukreipti kuo daugiau finansavimo bei investavimo lėšų į tvarius sprendimus.

„Swedbank“ žaliųjų paskolų verslui portfelis jau siekia daugiau nei 334 mln. Eur, į tvarius verslus nukreiptos pensijų fondų investicijos perkopė 2 mlrd. Eur, o daugiabučių renovacijai Lietuvoje bankas jau yra skyręs apie 133 mln. eurų.

 

Pasidalink naujiena