Lietuvoje atsiras savitarnos saugyklų tinklas

Antradienis, 12 rugsėjo 2023

Latvijos investicijų bendrovė „Merito Partners“ įsteigė specializuotą nekilnojamojo turto fondą „Merito Self Storage Fund“, skirtą sukurti didžiausią savitarnos saugyklų tinklą Baltijos šalyse. Fondo bendras dydis siekia 30 mln. eurų, o dar 50 mln. eurų dydžio finansavimą bendrovė siekia pritraukti iš bankų. Tikimasi, kad fondas išplėtos savitarnų saugyklų tinklą per artimiausius penkerius metus.

„Merito Partners“ jau užsitikrino beveik 5 mln. eurų iš daugiau nei 10 Latvijos investuotojų ir toliau renka lėšas. Fondo vertė per artimiausius keletą mėnesių pasieks bent 10 mln. eurų.

Lietuvoje atsiras savitarnos saugyklų tinklas 1
Lietuvoje atsiras savitarnos saugyklų tinklas 1

Investicijų bendrovė planuoja artimiausiomis savaitėmis įsigyti pirmąjį pastatą, kurį pavers savarankiška saugykla, o iš viso fondas šiuo metu derasi dėl penkių nekilnojamo turto objektų visose Baltijos šalyse. Naujasis savitarnos sandėlių tinklas bus plėtojamas didžiausiuose Baltijos šalių miestuose: Vilniuje, Kaune, Rygoje ir Taline, su galimybe plėstis ir į kitus šių šalių miestus.

„Pastaraisiais metais matome savarankiškų saugyklų sektoriaus Europoje sparčią plėtrą ir skaičiuojame beveik 6 tūkst. tokių saugyklų kompleksų. Tačiau Baltijos šalys šioje srityje patiria stagnaciją. Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje vienam tūkstančiui gyventojų tenka maždaug 4 kvadratiniai metrai specializuotų sandėliavimo patalpų. Tai gerokai atsilieka nuo Europos ir Skandinavijos šalių, kuriose šis rodiklis yra daugiau nei dešimt kartų didesnis, o patalpų užimtumas išlieka stabiliai aukštas. Atsižvelgdami į situaciją rinkoje, matome didelį verslo plėtros ir investicijų grąžos potencialą Baltijos valstybėse“, – sako Mārtiņš Baumanis, „Merito Partners“ partneris.

Šiam projektui fondas „Merito Self Storage Fund“ įsteigė įmonę SIA „Safe Storage Group“, kuri daugiausia dėmesio skirs esamų nenaudojamų pastatų įsigijimui ir pertvarkymui į specializuotas saugyklas. Kompanija įkurta kartu su patyrusiu šios srities profesionalu Augustu Iesalnieks, kuris yra vienas iš „Safe Storage Group“ įkūrėjų, kartu užimantis valdybos pirmininko pareigas.

„Pastaraisiais metais sparčiai didėja sandėliavimo patalpų paklausa tarp fizinių asmenų ir verslininkų. Klientai jas renkasi dėl įvairių priežasčių: vieni nori turėti saugias patalpas archyvams ir inventoriui saugoti, kiti siekia ilgalaikių daiktų saugojimo sprendimų, o treti ieško laikinų sandėliavimo paslaugų persikraustant ar remontuojant gyvenamąją vietą. Mažosios ir vidutinės įmonės aktyviai naudojasi sandėliavimo patalpomis siekdamos optimizuoti išlaidas. Tai tvarus verslo modelis, suteikiantis galimybę pertvarkyti nepakankamai naudojamą miestų nekilnojamąjį turtą, paverčiant jį į funkcionalias erdves, tenkinančias gyventojų poreikius“, – sako Augustas Iesalnieks, „Safe Storage Group“ bendraįkūrėjas ir valdybos pirmininkas.

Vidutinis kiekvienos savitarnos saugyklos patalpos dydis svyruos nuo 4 iki 6 kvadratinių metrų. Tinklą sudarys ne mažiau kaip 10 tūkst. sandėliavimo patalpų. Visuose atnaujintuose savitarnos pastatuose bus naudojami energiją taupantys statybos sprendimai. Klientams bus siūlomos modernių technologijų galimybės, įskaitant mobiliąją programėlę, kuri leis vienu prisilietimu patekti į patalpas ar apmokėti paslaugas. Klientai saugyklomis galės naudotis visą parą, 7 dienas per savaitę.

Apie „Merito Partners“

„Merito Partners“ yra auganti privačių investicijų bendrovė, veikianti Latvijoje ir aplinkinėse šalyse. „Merito“ daugiausia dėmesio skiria augimo kapitalo, tvarios energetikos ir specializuotų nekilnojamojo turto investicijų strategijų įgyvendinimui Latvijos investuotojų vardu. Bendrovė „Merito Management AIFP“, kurios 100 proc. akcijų priklauso „Merito Partners“, yra įregistruota Latvijos banke kaip alternatyvaus investavimo fondų valdytoja.

https://sc.bns.lt/

Temos: Komercinis NT