Realu.lt

Lietuvos bankas mažins naujosios būstinės statybų kainą

Lietuvos bankas mažins naujosios būstinės statybų kainą

Vilniaus m. savivaldybei suteikus leidimą rekonstruoti pastatus sostinės Žirmūnų mikrorajone, bus ieškoma sprendimų, kaip sumažinti dėl statybinių medžiagų brangimo šuolio išaugusią statybų sąmatą.

Statybų leidimas – svarbus įvykis naujos Lietuvos banko būstinės statybų procese. Kartu tai ir naujo etapo pradžia, sutapusi su beprecedenčiu statybinių medžiagų pabrangimu.

Siekdama geriausio tokiomis aplinkybėmis įmanomo kainos ir kokybės santykio, Lietuvos banko valdyba inicijuoja techninio projekto keitimą, kad būtų sumažinta preliminari projektuotojų apskaičiuota projekto kaina.

Projektuotojų apskaičiuota preliminari pastatų rekonstrukcijos kaina – apie 40 mln. Eur. Į šią sumą įeina ir dalies šiuo metu sklype esančių Lietuvos banko pastatų griovimo darbų kaina.

Iš projektuotojų Lietuvos bankui pateiktos informacijos matyti, kad vien tik metalo armatūra ir šiltinimo medžiagos per 2021 m. pabrango 100 proc. Plieno gaminiai pabrango daugiau nei 50, aliuminio fasadų konstrukcijos – daugiau nei 30 proc.

Pastatą projektavo konkursą laimėjusi architektų komanda UAB „Cloud architektai“, ji prižiūrės, kaip vykdymas projektas.

Bendras rekonstruojamų pastatų plotas – 31,1 tūkst. kv. m. Naujoje banko būstinėje numatoma įrengti ir rekonstruoti specializuotas patalpas pinigams tvarkyti, grynųjų pinigų saugyklas, konferencijų centrą ir banko tarnautojų darbo vietas.

Lietuvos banko valdyba sprendimą rekonstruoti banko pastatus, esančius Vilniuje, Žirmūnų mikrorajone, priėmė 2017 m. liepos 21 d.

 

Pasidalink naujiena