Realu.lt

„Lietuvos energija“ ir „Fortum“ garantuos už „Swedbank“ paskolą Kauno jėgainei

„Lietuvos energija“ ir „Fortum“ garantuos už „Swedbank“ paskolą Kauno jėgainei

Valstybės valdoma energetikos grupė „Lietuvos energija“ ir Suomijos „Fortum“ garantuos bankui „Swedbank“ už 120 mln. eurų jo paskolą Kauno kogeneracinės jėgainės statybai.

„Lietuvos energija“ per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė trečiadienį su banku pasirašiusi garantijos sutartį dėl gegužę bendrovei Kauno kogeneracinė jėgainė suteiktos paskolos.

Paskolą proporcingai akcijų daliai 5 metams garantavo „Lietuvos energija“ (68 mln. eurų) ir Suomijos „Fortum“ (52 mln. eurų). Įmonės valdo atitinkamai 51 proc. ir 49 proc. jėgainės akcijų.

„Swedbank“ 120 mln. eurų paskolą 150 mln. eurų vertės projektui suteikė gegužės pabaigoje.

Kovą pasirašytos 75 mln. eurų vertės jėgainės rangos sutartys su Vokietijos, Suomijos, Prancūzijos ir Čekijos bendrovėmis. Jėgainės atliekomis kūrenamą katilą pagamins ir įrengs Vokietijos kompanija „Baumgarte Boiler Systems“, kranus - Suomijos koncernas „Konecranes Finland“, dūmų valymo įrenginius - Prancūzijos LAB, garo turbiną - „Siemens“ padaliniai Lietuvoje ir Čekijoje.

Jėgainės statybą ketinama pradėti iki šių metų pabaigos ir baigti 2019 metų pabaigoje.

Autorius: Mindaugas Samkus
Šaltinis: BNS
„Naujienu agenturos BNS informacija atgaminti visuomenes informavimo priemonese bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Pasidalink naujiena