Realu.lt

„Lietuvos energija“ už 10 mln. eurų perėmė Vilniaus TEC-3

„Lietuvos energija“ už 10 mln. eurų perėmė Vilniaus TEC-3

Energetikos grupė „Lietuvos energija“ už 9,935 mln. eurų iš Vilniaus šilumos tinklų perėmė nebeveikiančią trečiąją termofikacinę elektrinę, kuri iki 2016 metų buvo didžiausia šilumos gamintoja sostinėje.

Ketvirtadienį įmonės pasirašė tai numatančią jėgainės pirkimo-pardavimo sutartį.

„Lietuvos energijos“ laikinasis vadovas Mindaugas Keizeris sako, kad taip norima laiku įgyvendinti naujos Vilniaus kogeneracinės jėgainės projektą. Anot jo, ateityje elektrinė gali būti naudojama kaip rezervinė.

Gegužės 29 dieną savivaldybė, VŠT ir „Lietuvos energija“ pasirašė susitarimą, pagal kurį „Lietuvos energija“ už beveik 10 mln. eurų įsipareigojo perimti jėgainę, o VŠT įgijo teisę įsigyti iki 5 proc. Vilniaus TE-3 akcijų, jei tam pritars Europos Komisija, Europos investicijų bankas ir Konkurencijos taryba.

VŠT atstovė Edita Sirutienė BNS teigė, kad kol kas jokių veiksmų dėl elektrinės akcijų įsigijimo nėra imtasi.

„Kaip ir buvo planuota, pirmiausia užbaigėme elektrinės pardavimo sandorį, o dabar planuojama pereiti prie kito klausimo“, - BNS sakė E. Sirutienė.

Vilniaus taryba bendradarbiavimo sutarčiai pritarė balandžio pabaigoje. Kartu buvo pritarta ir Vilniaus kogeneracinės jėgainės aukštingumui, kurio reikėjo pradėti įgyvendinti 350 mln. eurų vertės projektą.

Būsima Vilniaus kogeneracinė jėgainė užtikrins EK keliamą žiedinės ekonomikos tikslą – sąvartynuose šalinti tik iki 5 proc. atliekų. Šiuo metu Lietuva sąvartynuose laidoja apie 54 proc. komunalinių atliekų.

Skaičiuojama, kad atliekų deginimas Vilniaus regionui kasmet leis sutaupyti apie 10 mln. eurų. Be to, dėl pigesnės šilumos gamybos vilniečiai kasmet sutaupys apie 13 mln. eurų.

Šaltinis: BNS
„Naujienu agenturos BNS informacija atgaminti visuomenes informavimo priemonese bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Pasidalink naujiena