Realu.lt

„Lietuvos geležinkeliai“ ketina atstatyti Rengės ruožą

„Lietuvos geležinkeliai“ ketina atstatyti Rengės ruožą

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ artimiausiu metu turėtų pradėti atstatyti beveik prieš dešimtmetį išardytą 19 kilometrų ilgio ruožą iš Mažeikių į Rengę Latvijoje. Už jo išardymą įmonei neseniai skirta beveik 28 mln. eurų Europos Komisijos bauda.

„Tikėtina, kad artimiausiu metu pradėsime atstatyti Rengės ruožą, kad išspręstume šį klausimą“, - trečiadienį spaudos konferencijoje teigė „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Jis negalėjo pasakyti, kiek kainuos darbai - ankstesniais skaičiavimais, investicijos siektų apie 20 mln. eurų.

Praėjusią savaitę Lietuvoje viešėjusi už konkurenciją atsakinga eurokomisarė Margrethe Vestager (Margaretė Vestager) teigė, kad išardyto Rengės ruožo problemą išspręstų jo atstatymas.

EK spalio pradžioje paskelbė, kad „Lietuvos geležinkeliai“ neteisėtai apribojo konkurenciją, 2008 metais išardę bėgius iš Mažeikių, kur veikia „Orlen Lietuvos“ naftos perdirbimo gamykla, į Rengę Latvijoje, ir skyrė įmonei beveik 28 mln. eurų baudą. Lietuva buvo įpareigota ištaisyti pažeidimą - atstatyti bėgius arba imtis kitų priemonių konkurencijai atkurti.

Pasak M. Bartuškos, labiausiai tikėtinas sprendimas, kuris ištaisytų pažeidimą, būtų Rengės ruožo atstatymas.

„Europos Komisijai tai yra pakankamas ir aiškus situacijos sprendimas, nes tai situacijos atstatymas į tą, kuri buvo prieš 9 metus. Bet nepriklausomai nuo Rengės, ruošiame struktūros pakeitimą, įgyvendinant geriausią praktiką pagal Vokietijos modelį“, - trečiadienį kalbėjo „Lietuvos geležinkelių“ vadovas.

Lietuvos pareigūnai viešai tikina, kad bėgiai į Rengę 2008 metais buvo išardyti dėl saugumo.

Autorius: Mindaugas Samkus
Šaltinis: BNS
„Naujienu agenturos BNS informacija atgaminti visuomenes informavimo priemonese bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Pasidalink naujiena