Realu.lt

LNTAA vadovė: „Džiaugiamės tapę didžiausios ir įtakingiausios verslą atstovaujančios organizacijos nariu“

LNTAA vadovė: „Džiaugiamės tapę didžiausios ir įtakingiausios verslą atstovaujančios organizacijos nariu“

Kaip praneša Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), balandžio 27 d. vykusio posėdžio metu nauja organizacijos nare patvirtinta Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacija (LNTAA). LNTAA tapimas LPK nare yra svarbus įvykis, atveriantis daugiau galimybių užsibrėžtiems tikslams pasiekti.

Nauda tapus LPK nare

Lietuvos pramonininkų konfederacija vienija 57 asociacija ir 25 neasocijuotus narius. Konfederacijai priklauso ne tik dauguma gamybos įmonių, bet ir moksliniai tiriamieji institutai, mokymo įstaigos, advokatų kontoros. „Tai milžiniška organizacija, kurios atstovai yra girdimi valdžios institucijose, turi patariamąjį balsą svarstant įstatymus, matomi visuomenėje, todėl jų nešama žinutė gali turėti daugiau svorio. Kai matai, kad yra spragos tam tikruose teisės aktuose, kurios nepadeda verslui veikti sklandžiai, išbandai įvairiausius kelius keisti situaciją, vis ieškai naujų galimybių”, - priežastis, nulėmusias sprendimą prisijungti prie LKP vardina LNTAA direktorė Kristina Jadevičienė. „Kaip Asociacija, esam pakankamai nedideli, neturim tokių finansinių pajėgumų, kad galėtume patys savarankiškai versti kalnus. Ir dar, niekada nebuvom priklausę kokiai nors verslą atstovaujančiai konfederacijai, t.y. niekas anksčiau, apart pačios Asociacijos bandymų, neatstovavo NT tarpininkavimo rinkos interesų aukščiausiu lygmeniu. Norim išnaudoti visus būdus savo tikslams pasiekti”.

LNTAA direktorės teigimu, narystė LPK asociacijai duos daug naudos. „Tai dar vienas žingsnis, kur po truputėlį galim kelti mums rūpimus klausimus, tai prieiga prie tų žmonių, kurie dalyvauja tarybos posėdžiuose, kurių pozicijos yra išklausomos, ir kurie gali padėti mums rūpimus klausimus nešti aukščiau”. K.Jadevičienė tiki, kad narystė LPK padės rasti trumpesnį kelią būti išgirstiems valdžios institucijose. „Jei būsime aktyvūs patys, atstovaudami savo šaką, yra šansų sukurti palankesnę, saugesnę ir tvaresnę aplinką veikti visiems - ne tik NT tarpininkavimo, vystymo paslaugas teikiantiems, bet ir jas gaunantiems”, - yra įsitikinusi LNTAA vadovė.

LNTAA tikslai. Ar taps NT brokerių veikla reglamentuota?

Savo veiklą LNTAA pradėjo 2007 metais ir šiandien vienija 29 nekilnojamojo turto agentūras. Agentūros veiklos tikslas – skatinti nekilnojamojo turto bendrovių tarpusavio bendradarbiavimą, gerinti NT brokerio ir NT bendrovės įvaizdį visuomenėje bei kelti veiklos kokybę, sudaryti prevenciją nelegaliai prekybai nekilnojamuoju turtu.

Viena iš svarbiausių nekilnojamojo turto agentūras vienijančios asociacijos užduočių - pasiekti, kad būtų reglamentuota NT brokerių veikla. Dar 2009 m. buvo paruoštas LR Nekilnojamojo turto brokerių įstatymo projektas, kuris iki šiol nesulaukia didesnio valdžios dėmesio. LNTAA direktorė Kristina Jadevičienė tiki, kad tapus LPK nare asociacija galės aktyviai dalyvauti valstybėje vykstančiuose procesuose: „Tai galimybė ne tik patiems inicijuoti įvairių, mums aktualių įstatymų pataisas, bet ir prisidėti savo įžvalgomis bei patirtimi juos kuriant, tokiu būdu išvengiant nesusipratimų, kaip kad įvyko su Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymu, kur NT brokeris tapo pilna apimtimi įpareigotu subjektu, nors nėra jokio reglamento, kas tas brokeris apskritai yra. LPK turi patirties teisėkūros procesų valdyme, todėl tikime, kad ir NT brokerių veiklos reglamentavimo, įstatymo klausimas, pasistūmės į priekį. Asociacijai tai vienas iš prioritetinių klausimų.”

„Džiaugiamės tapę didžiausios ir įtakingiausios verslą atstovaujančios organizacijos nariu. Tai ne tik mums suteiks naujų galimybių, ryšių bei patirties, bet ir veikdami kartu su kitais verslais prisidėsime prie socialiai atsakingos bendruomenės kūrimo”, - sako LNTAA direktorė Kristina Jadevičienė.

Pasidalink naujiena