Realu.lt

MARINISTINIS INTERJERAS: pajūrio būsto idėjos

MARINISTINIS INTERJERAS: pajūrio būsto idėjos

Marinistinis interjeras mėgstamas visais metų laikais, tačiau ruošdamiesi vasarai aktyviausiai dairomės pajūrio nuotaikas atspindinčių idėjų savo namams. Ar galima teigti, kad vos keliais akcentais savo namuose galime susikurti malonią vandenyno pakrantės ir atostogų atmosferą? Neatsitiktinai šios stilistikos interjerai pasižymi gausia šviesa, erdvėse dominuoja šviesūs apdailos elementai, vizualiai didinantys erdvę. Kontrastą ir struktūrą tokiuose namuose kuria ryškesni baldai ir išskirtiniai, laivo kajutę primenantys dekoro elementai.

Viskas, kas dryžuota

Tamsiai mėlynos, simbolizuojančios beribį vandenyną, ir baltos spalvomis dryžuota tekstilė: pagalvėlės, užuolaidos, kilimai ar rankšluosčiai. Šių spalvų kontrastą pastebime ne tik namų tekstilėje, bet ir ant sienų, balduose, meno kūriniuose, induose.

 

Natūralus medžiagiškumas

Natūrali mediena tiek spalva, tiek struktūra. Itin stilingas pasirinkimas – iš jūros žolių ar džiuto pinti krepšiai, baldai, šviestuvų gaubtai ir kilimai.

 

Koralai

Natūralūs ar imituoti, išstatyti ant židinio ar iliustruoti ant dekoratyvinių pagalvėlių neabejotinai primena bangų mūšą!

 

Apskriti veidrodžiai

Kajutės langus primenantys veidrodžiai kabinami vieni arba ant virvių. Itin solidžiai ir stilingai atrodo sieną puošiantis vienas didelis veidrodis su aukso spalvos rėmu.

 

Noriu suptis!

Hamakai ir prie lubų kabinami supamieji krėslai – funkcionali ir nuotaikinga namų detalė, kuri gali puošti ir svetainės, ir miegamojo ar balkono erdvę. Hamakai kabinami vieni arba gausiai dekoruojami pagalvėlėmis.

 

Jūros gyventojų motyvai

Jūrų arkliukai, žuvys, aštuonkojai, vaizduojami minimalistiniuose grafikos paveiksluose, kituose dekoro elementuose, ar žuvies žvynai, įkūnyti sienos reljefe.

 

PARENGĖ – Ramunė Tumasonytė

NUOTRAUKOS: etsy.com, e-simplehomes.lt, Adobe Stock.

Pasidalink naujiena