Realu.lt

„Maxima grupė“ už 8,3 mln. eurų įsigis likusias „Emperia Holding“ akcijas

„Maxima grupė“ už 8,3 mln. eurų įsigis likusias „Emperia Holding“ akcijas

Mažmeninės prekybos tinklą valdanti „Maxima grupė“, balandį perėmusi Lenkijos bendrovės „Emperia Holding“ kontrolę, išpirks ir likusį 2,87 proc. prekybos tinklą „Stokrotka“ valdančios įmonės akcijų paketą. BNS skaičiavimais, už jį bus sumokėta 8,345 mln. eurų.

„Maxima grupė“ pranešė pasinaudojusi teise išpirkti likusias „Emperia Holding“ akcijas. Grupė balandį už 276 mln. eurų įsigijo 93,7 proc. „Emperia Holding“ akcijų ir tapo pagrindine jos akcininke, o kartu su „Emperia Holding“ antrine įmone „Elpro Development“ iš viso valdo 97,13 proc. „Emperia Holding“ akcijų.

„Maxima grupė“ už vieną „Emperia Holding“ akciją mokės 100 zlotų (23,56 euro) – tiek pat, kaip ir už pagrindinį paketą viešojo siūlymo metu. 

Pagal įstatymus „Maxima grupei“ pareikalavus, mažieji „Emperia Holding“ akcininkai privalo parduoti akcijas.  Sandoris bus užbaigtas artimiausiu metu, kai bus atsiskaityta su smulkiaisiais įmonės akcininkais bei nuosavybės teisė į akcijas bus perleista „Maxima grupei“. 

„Emperia Holding“, be „Stokrotkos“, valdo nekilnojamojo turto plėtros bendrovę „Elpro Development“ ir IT bendrovę „Infinite“.

„Maxima grupė“ valdo prekybos tinklus „Maxima“ (Baltijos šalyse), „Aldik“ (Lenkijoje), „T-Market“ (Bulgarijoje) ir elektroninę maisto parduotuvę „Barbora“. Grupės apyvarta pernai, palyginti su 2016 metais, augo 4,2 proc. iki 2,806 mlrd. eurų.

Prekybos tinklui „Stokrotka“ praėjusių metų pabaigoje priklausė 437 parduotuvės, įmonėje dirbo daugiau kaip 8 tūkst. darbuotojų.

Pasidalink naujiena