Namų užuolaidos – svarbus interjero akcentas: kaip pasirinkti tinkamai?

Ketvirtadienis, 04 liepos 2024

Autorius: Realu.lt

Tikriausiai būtų sunku paneigti, kad užuolaidos – tai ne tik praktinis sprendimas, padėsiantis namuose užtikrinti privatumą ir reguliuoti šviesos intensyvumą, bet ir svarbus interjero akcentas, suteikiantis namams išskirtinumo, jaukumo bei elegancijos. Vis tik, norint pasiekti geriausių rezultatų, svarbu ne tik kruopščiai pritaikyti jų spalvą, tačiau atsižvelgti ir į begalę kitų svarbių faktorių. Kaip nesuklysti šiame pasirinkime pasakoja užuolaidų salono „Eldaina“ vadovė Lina Puodžiūnė.

„Nors išsirinkti užuolaidas iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti paprasta, vis tik, klientus raginame šį sprendimą priimti atsakingai, pirmiausia, konsultuojantis su šios srities ekspertais. Ir tam yra daug priežasčių, pradedant nuo namuose bėgiojančių vaikų, turimų augintinių iki saulės spindulių intensyvumo kambaryje. Juk svarbu ne tik išvaizda, tačiau ir praktiškumas, o svarbiausia – užuolaidų ilgaamžiškumas“, – mintimis dalijasi L. Puodžiūnė. 

Vienas svarbiausių aspektų – erdvės suvokimas

Įmonė jau antrus metus, subūrusi ilgametę patirtį sukaupusius ekspertus, specializuojasi užuolaidų audiniuose ir jų siuvime. Komandoje dirbantys dizaineriai klientams siūlo konsultacijas ir užuolaidų modeliavimą, o siuvėjai – jų kruopščią gamybą. Taip pat įmonė pritaiko bėgelius bei pasirūpina kitomis užuolaidoms reikalingomis priemonėmis. 

„Mes, kaip užuolaidų salonas, skaičiuojame vos antrus metus, tačiau įmonėje dirbantys specialistai jau virš dvidešimties metų specializuojasi būtent užuolaidų ir romanečių siuvime, todėl drąsiai galime teigti, kad pasiūlysime tik kokybiškus audinius ir paslaugą atliksime pralenkdami jūsų lūkesčius“, – šypsosi įmonės vadovė.

Paklausus, ką svarbiausia žinoti norint tinkamai pasirinkti namų užuolaidas, L. Puodžiūnė pirmiausia ragina įvertinti turimą erdvę – atsižvelgti į joje esantį šviesos intensyvumą bei privatumą, kurio siekiama. 

„Kadangi skirtingai audiniai suteikia skirtingą efektą, būtent pagal erdvę mes galime pritaikyti užuolaidas prie bendro interjero, kartu sukuriant harmoningą atmosferą. Todėl, bendraudami su klientais, mes aptariame jų viziją ir ją suderiname su realiomis galimybėmis. Pastebime, kad dažnu atveju po konsultacijų klientų nuomonė netgi kardinaliai pasikeičia“, – pasakoja ekspertė. 

L. Puodžiūnė atkreipia dėmesį, kad užuolaidos nėra vien estetikos dalis, jos taip pat tampa apsauga nuo smalsių praeivių žvilgsnių, užkerta kelią kaitriems saulės spinduliams, suteikia vėsumo ar atvirkščiai – sulaiko šaltį. Dėl šios priežasties, pasak pašnekovės, itin svarbu pasirinkti tinkamą audinį.

„Šiuo metu medžiagas mes importuojame iš Turkijos, Vokietijos, Graikijos ir Ispanijos. Tokiu būdu užtikriname aukščiausią kokybę ir tai, kad mūsų gaminiai tarnautų kuo ilgiau, neprarastų spalvos nuo saulės, būtų lengvai prižiūrimi ir tvarūs. Taip pat mes nedirbame su iš išorės samdomomis siuvėjomis – stengiamės išlaikyti darbuotojus, ugdyti jų kompetencijas ir tokiu būdu teikti aukščiausio lygio paslaugas“, – sako „Eldaina“ vadovė.

Šių metų topas – bukle audiniai

Pasak L. Puodžiūnės, kaip ir kiekviena interjero detalė, taip ir užuolaidos kasmet diktuoja naujas madas. Šiais metais, pastebi pašnekovė, daugiausia vyrauja žemiškos spalvos.

„Užuolaidų mados nuolat kinta, todėl, norėdami klientui pasiūlyti naujoves, privalome nuolat sekti naujausias tendencijas. Nebijome ir mėgstame priimti nestandartinius sprendimus, kol galiausiai pasiekiame gražų ir jaukų rezultatą. Pastaruoju metu vyrauja tvarumo įkvėptos tendencijos – klientai linkę rinktis žemiškas spalvas, kuo natūraliau atrodančius audinius, artimesnius linui ar panašius į lino tekstūrą. Taip pat vienas iš šių metų topų – tai bukle audiniai, kurie suteikia jaukumo ir tuo pačiu atrodo labai natūraliai“, – apie naujausias tendencijas pasakoja L. Puodžiūnė. 

Taip pat, pasak „Eldaina“ vadovės, pastartuoju metu populiarėja sprendimas užuolaidomis dengti šlaitinius langus. 

„Gauname vis daugiau užsakymų su šlaitiniais langais. Dažnai jie gąsdina mūsų kolegas, nes tikrai nėra paprasta pasiūti užuolaidas taip, kad jos atrodytų gražiai, taip pat sudėtingas ir jų kabinimas. Vis tik, tuo mes ir skiriamės nuo kitų – mums įdomu galvosūkiai, unikalūs sprendimai, tuomet komandos nariams akyse įsižiebia kibirkštėlės ir pasipila minčių lavina, kaip tą projektą galėtume įgyvendinti“, – atvirauja L. Puodžiūnė kartu pridurdama, kad įgyvendintos idėjos džiugina ne tik komandą, tačiau ir aplinkinius. 

„Ir jau įgyvendinome ne vieną tokį projektą. Viename gyvenamųjų namų rajone klientams pagaminome šlaitiniams langams skirtas užuolaidas, o po šio užsakymo teko eiti ir pas klientų kaimynus ir įgyvendinti analogiškus sprendimus. Taip uždengėme net keletą to rajono nuosavų namų langų“, – pasakoja L. Puodžiūnė. 

Paklausta apie „Eldaina“ ateities planus, įmonės vadovė atvirauja – klientų jau liepos mėnesį laukia naujienos.

„Ateityje planuojame išvystyti didmeninę prekybą užuolaidų audiniais. Pirmieji žingsniai jau yra padaryti, todėl liko tik niuansai, kad galėtume pradėti šią veiklą ir liepą jau startuosime. Norime, dalintis atrastais tikrai kokybiškais audiniais su kolegomis, kad kuo daugiau žmonių turėtų kokybiškas ir gražiai atrodančias užuolaidas“, – pasakoja pašnekovė. 

 „Eldaina“ salono profesionalai pasiruošę kurti grožį jums!

Temos: Interjeras