Realu.lt

Naujo būsto apdaila iki Kalėdų – misija neįmanoma ar vertingiausia šventinė dovana sau?

Naujo būsto apdaila iki Kalėdų – misija neįmanoma ar vertingiausia šventinė dovana sau?

Iškritęs sniegas naujakuriams neretai asocijuojasi ne tik su jaukia žiemiška nuotaika ir maloniais vakarais šeimos apsuptyje. Jis primena, jog vis mažiau laiko lieka iki pirmųjų švenčių naujame būste. Neramina tik klausimas „Ar Kalėdas švęsime jau pilnai įrengtuose namuose?“ Jei įsirengti dar nespėjote, Kalėdų Seneliui laiško šįsyk rašyti nereikės, nes statybų ir interjero dizaino ekspertai pataria kaip greitai ir kokybiškai įsirengti naujus namus.

Kaip išvengti statybų košmaro?

Rangovai, dizaineriai ir platus medžiagų pasirinkimas gali nemenkai susukti galvą ir taip chaotišku šventiniu laikotarpiu pradedant būsto apdailos darbus. Atsižvelgiant į tai, įmonės „Capital apdaila“ gamybos vadovė Ineta Janušytė ir įmonės įkūrėjas Paulius Žilvitis pataria kliautis profesionalų patarimais. „Visų pirma patarimas - pasikliauti specialistais ir išvengti statybų košmaro patiems ieškant sprendinių, kuriuos patyrę meistrai išspręs be vargo“, – teigia  ekspertė. Namų įrengimo procesą organizuoti savarankiškai, I. Janušytė pataria, tik tuomet, jei pats klientas yra apmokytas atlikti apdailos darbus ar yra dirbęs šioje srityje, puikiai išmano tiek procesus, tiek rinką. "Iš mūsų patirties, tokie bandymai nesibaigia gerai, o dažniausiai - nesibaigia iš vis. Neretu atveju žmogus apsiimdamas apdailos darbus pats, negali skirti tiek laiko, kiek apdailos kompanija, nes dirba savo kitus darbus, turi laisvalaikį ir laiką su šeima. Dažniausiai įrengimo procesas išilgsta“, – kolegei antrina Paulius Žilvitis. Išilgęs procesas, gali pasirodyti pigesnis variantas, bet nekalbant apie emocinius faktorius, labai svarbu paminėti, kad kartais patys žmonės įsirenginėja mėnesiais ar metais ilgiau, negu tai būtų atlikusi profesionali įmonė. Ne tik, kad nesutaupo, bet praranda pinigų.

Statybų apdailos specialistų atrankos kriterijai

Nusprendus bendradarbiauti su rangovų įmonėmis dažnas pasimeta jų gausoje, tačiau Ineta Janušytė, teigia, jog prieš pasirenkant kompaniją privalu įvertinti įmonės patirtį konkrečių darbų srityje, pavyzdžiui, ar ji užsiima daline ar pilna apdaila, ar turi plataus spektro ar specializuotas meistrų brigadas. Būtina paprašyti atliktų darbų pavyzdžių. „Taip pat, vertėtų atkreipti dėmesį į statybos darbų vadovų išsilavinimą ir kompetenciją, į šiuolaikinių technologijų panaudojimą įmonės veikloje, meistrų patirtį, partnerius/tiekėjus.“ – prideda pašnekovė.

Įmonės „Capital apdaila“ įkūrėjas Paulius Žilvitis tiesia pagalbos ranką klientui ir išskiria patikimos įmonės bruožus: „Renkantis apdailos specialistus rekomenduoju klientams pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, nes jos neturint niekas nėra apsaugotas, kad meistras Vardenis įvykdys savo įsipareigojimus ir nedings. Taip pat reikėtų išsireikalauti maksimaliai išsamios sąmatos, nes dažnu atveju iš pirmo žvilgsnio atrodo pigu, o tada net ir neužsakant papildomų darbų nutinka staigmenų, kad kaina už tuos pačius darbus netikėtai išbrangsta. Pavyzdžiui, mūsų įmonės „Capital apdaila“ klientai ne tik įsigyja kokybiškai atliekamas paslaugas, garantijas, bet taip pat, papildomai gauna daugiausia pridėtinių verčių, lyginant su kitomis ta pačia veikla užsiimančiomis įmonėmis.“ Reziumuojant, būsto apdailai yra labai svarbu išsirinkti profesionalius rangovus, kad nereiktų mokėti du kartus.

Interjero dizaineris – nuo projekto valdymo iki psichologo

Nors visuomenėje vyrauja nuomonė, jog niekas geriau už patį įkuriamuose namuose gyvensiantį žmogų negali žinoti, kaip bus geriausia, įmonės „IN ARCH“ dizainerė Indrė Dorofėjūtė, teigia, jog geras dizaineris gali palengvinti naštą ir nepakeisti kliento nuomonės, o jo viziją prikelti į gyvenimą.

Dizainerė taip pat pažymi, jog jos darbas labai daugialypis: „Mes ne tik pateikiame brėžinius, idėjas ar 3D vizualizacijas, mes dirbame ir vadybinį darbą derinant niuansus, važinėjame į objektus, salonus, pas tiekėjus, o labiausiai dirbame matyt psichologais, nes žmonės labai skirtingai elgiasi įsirengiant namus, būna labai pasitikinčiu ir bendraujančių žmonių su kuriais gauname geriausią rezultatą,  bet būna ir sunkesnių, kurie nori būti patys „dizaineriais“, žino geriau už tave, nuolatos priekaištauja, nesutaria su tiekėjais arba netgi nesutaria su antra puse, taigi tenka labai laviruoti siekiant išvengti streso ir turėti tikrai gerą rezultatą.“ Indrei antrina ir Paulius Žilvitis, įmonės „Capital apdaila“ įkūrėjas, papildydamas, jog renkantis interjero dizainerį, yra svarbu jį pasirinkti pagal tai, kokio stiliaus įrengimo nori užsakovas savo būste. „Taip pat, labai svarbu susitikti gyvai ar šiuo metu „online“ ir suprasti ar lengvai randate bendrą kalbą, nes bendradarbiauti teks ilgai, tad, svarbu, kad viskas nuo pat pradžių klostytųsi itin lengvai ir negaištumėte laiko kompromisams. Žinoma, pasirinkus interjero dizainerį rekomenduoju „atsiduoti“ į profesionalo rankas ir pasitikėti, nes tuo atveju rezultatas bus ženkliai geresnis.“

Prie naujų namučių nekišk nagučių iki Kūčių

Nors nekilnojamojo turto ekspertai teigia, jog įmanoma įsikurti ir vos per porą mėnesių, „IN ARCH“ dizainerės Indrės klausiame per kiek ji bendradarbiaudama su įmone „Capital apdaila“ suprojektavo ir įkūrė konkurse „Mano Erdvė“ dalyvaujantį būstą, pasižymintį jaukumu ir žavia estetika. „Apie 7 mėnesius.“ – teigia dizainerė. Ir papildo, jog apdailos terminas labai priklauso nuo užsakovo. „Kai kuriems tinka viskas nuo pirmos idėjos, kiti - keičia sprendimus vidury projekto. Pats projektavimas trunka apie 2-3 mėnesius, įrengimas - priklausomai nuo objekto sudėtingumo, rangovų spartos, tiekėjų medžiagų tiekimo laiko.“

Tad nors iki žiemos švenčių būsto įkurti jau nespėsime, pasirinkę teisingą statybos komandą per Velykas ridenti margučius jaukiuose ir komfortiškuose namuose - tikrai pavyks. Roges ruošk vasarą, o naujo būsto apdailą jau šiandien, juokauja nekilnojamojo turto ekspertai ir primena jog, konsultacija būsto apdailos klausimais gali tapti vertingiausia dovana Kalėdoms.

Daugiau informacijos rasite https://www.capitalapdaila.lt/ .

Autorė: Laura Saudargaitė

Pasidalink naujiena