Realu.lt

Naujose Italijos gyvenvietėse bus statomi 3D spausdinti namai (video)

Naujose Italijos gyvenvietėse bus statomi 3D spausdinti namai (video)

Italijoje namai, pagaminti naudojant pažangiausius 3D spausdintuvus, turėtų tapti veiksmingu ekologinių ir socialinių problemų sprendimo būdu.

Italijos kompanija WASP, gaminanti 3D spausdintuvus, nusprendė iš molio spausdinti namus. Anot kūrėjų, spausdinti molio pastatai leis statyti modernias ekologines gyvenvietes, o tai savo ruožtu operatyviai padės susidoroti su būsto trūkumu. Daugiau apie šį nuostabų projektą galite sužinoti svetainėje 3Dprint.com.

Kompanija WASP spausdina apvalius namus, kurių gamyboje naudojamas tik molis. Namą sudaro du kupolai. Spausdintų molinių namų dizainas šiek tiek primena vabzdžių statomus molinius namus. Projektas sulaukė paramos ir jau buvo įgyvendintas Italijos šiaurėje, Masa Lombardos regione.

Namai buvo pavadinti TECLA vardu, kaip ir italų rašytojo Italo Calvino romane „Nematomi miestai” (1971) aprašytas ateities miestas.

Kūrėjų teigimu, tokie namai puikiai tinka uždaro ciklo ekonomikai. Jų statybai naudojamos tik perdirbamos medžiagos. Tokie namai leidžia sukurti naują aplinką, kuriai reikalingi minimalūs energijos ir žmogiškieji ištekliai, o tai dar labiau didina projekto ekologiškumą. Kūrėjai mano, kad TECLA projektas gali tapti ekologinių miestų pagrindu. Lanksti pastatų konstrukcija užtikrina spausdintų molio namų atsparumą įvairioms klimato sąlygoms ir suteikia aukštą energijos vartojimo efektyvumą.

Italija nėra pirmoji šalis, statanti 3D technologija spausdintus namus. Tokios technologijos paplito prieš keletą metų. Pagrindinis jų pranašumas yra įvairios pastato formos ir didelis statybos tempas. Jungtiniai Arabų Emyratai tapo šios modernios technologijos populiarinimo pradininku. Iki 2025 m. valstybės sostinėje ketvirtadalis pastatų bus pastatyti naudojant 3D spausdinimo metodą. 3D spausdintų namų srityje neatsilieka ir tokios Europos šalys kaip Šveicarija, Vokietija, Nyderlandai ir Čekija.

Kaip vyksta molinio namo spausdinimas, galite pamatyti ČIA.

 

Šaltinis: 

https://realting.com/news/3d-printed-houses-in-italy-s-new-settlements

 

Pasidalink naujiena