Naujosios Zelandijos gyventojai partnerio būsto paskolai ieško pažinčių svetainėse

Penktadienis, 10 rugsėjo 2021

Jaunieji Naujosios Zelandijos gyventojai aktyviai ieško partnerių savo ekonominėms perspektyvoms pagerinti. Vis daugiau potencialių pirkėjų pirmą kartą kreipiasi į pažinčių programėlę „Tinder“, norėdami susirasti būsto pirkimo draugą.

„Tinder“ pateikti duomenys parodė, kad daugiau nei dvigubai padaugėjo vartotojų, ieškančių partnerio būstui įsigyti. Per metus nuo 2020 m. birželio 2,6 karto padidėjo skaičius programėlės naudotojų, nurodžiusių tai savo profilyje. Kažkas ieško konkrečiai finansinio partnerio, norėdamas gauti 127 930 JAV dolerių dydžio „Kiwibuild“ paskolą poroms, o kažkas tuo pačiu metu bando sukurti ir savo asmeninį gyvenimą.

Naujosios Zelandijos vartotojų apklausos duomenys parodė, kad būstas yra svarbiausias klausimas Naujosios Zelandijos gyventojams, aplenkiant tokius iššūkius kaip „Covid-19“, nusikalstamumas ir išlaidos maistui. Partnerystė - platoniška ar romantiška - yra logiškas atsakas į didėjančią jaunųjų Zelandijos gyventojų neviltį dėl to, kad jiems neleidžiama patekti į rinką.

Remiantis „CoreLogic“ duomenimis, visoje šalyje vidutinės būsto kainos iki 2021 m. birželio pakilo iki 644 300 JAV dolerių, o tai yra 22% daugiau nei prieš metus. Be to, iš daugumos būsto pirkėjų bankai reikalauja 20% pradinio įnašo, kuris daugiau nei 3,2 karto viršija vidutinį metinį atlyginimą šalyje.

Kadangi būsto kainos kyla labai greitai, net tie, kuriems jau nedaug liko kaupti pradiniam įnašui, gali iškristi iš rinkos. Pavyzdžiui, norintiems 2021 m. sutaupyti 20% dydžio pradinį įnašą, vidutiniškai turi sukaupti 23 920 JAV dolerių daugiau nei pernai. Vartotojų apklausos duomenys parodė, kad 20% Naujosios Zelandijos gyventojų taupė pradiniam įnašui, bet negalėjo pasivyti besivystančios rinkos, o 42% teigė, kad jie rimtai atsilieka nuo dabartinio augimo.

Naujoji Zelandija yra viena iš sunkiausiai prieinamų ir populiariausių nekilnojamojo turto rinkų pasaulyje. Didieji miestai, kuriuose jaunimas linkęs gyventi ir dirbti, yra labiausiai pervertinti, o nekilnojamasis turtas Oklande išlieka populiariausias. Šiuo metu miestas yra laikomas viena iš mažiausiai prieinamų būsto rinkų pasaulyje, jo vidutinės nekilnojamojo turto kainos yra 10 kartų didesnės už vidutines pajamas.

Naujosios Zelandijos statistika rodo, kad šalies būsto nuosavybės lygis nuo 1991 metų mažėja ir neseniai pasiekė 70 metų žemiausią lygį. Šis sumažėjimas pasireiškė visose amžiaus grupėse, tačiau ypač pastebimas 20-30 metų amžiaus grupėje.

Būsto įperkamumo krizė Naujojoje Zelandijoje auga daugiau nei dešimtmetį ir per pastaruosius metus dar labiau pablogėjo. Daugelį metų neapmokestinamas kapitalo prieaugis sukėlė klestinčią investuotojų rinką, išstumiant vietinius pirkėjus. Ilgalaikes problemas, susijusias su įperkamumu, nepakankamą statybinių medžiagų pasiūlą ir taisykles, kurios riboja pasiūlą miestuose, apsunkina itin žemos palūkanų normos ir greitesnis nei tikėtasi ekonomikos atsigavimas po pandemijos.

Norėdamas šiek tiek atvėsinti rinką, Naujosios Zelandijos centrinis bankas ruošiasi sugriežtinti hipotekos sąlygas, o valdžia ruošiasi panaikinti mokesčių lengvatas investuotojams.

Šaltinis: https://prian.ru/news/novozelandcy-ishchut-partnyorov-po-ipoteke-na-saytah-znakomstv.html