Realu.lt

Neįtikėtina... Čia gyvena žmonės!

Neįtikėtina... Čia gyvena žmonės!

Dievinate paplūdimį ar esate aistringas nardytojas? Tad gal visai ne pro šalį būtų įsirengti namą vidury vandenyno ar netgi po vandeniu? O gal negalite gyventi be gamtos ir kasryt mielai pabustumėte dykumos tyrlaukiuose? Nors tai skamba tarsi istorijos iš fantastikos srities, pasaulyje yra tokių namų, o svarbiausia – juose tikrai gyvena žmonės.

Povandeninė pasaka

Pamenate pasaką apie skraidantį kilimą? Šiandien turtingieji arabai gali sau gali leisti ne tik tai. Viena kompanija užsimojo pasiūlyti galimybę gyventi vandens platybėse netoli Dubajaus. Toks malonumas atsieis nei daug, nei mažai – skirtinguose šaltiniuose nurodoma kaina nuo 1,8 mln. iki 2,8 mln. JAV dolerių. Mainais gausite išskirtinę galimybę tiesiai iš lovos šokti maudytis, degintis – neiškėlę kojos iš lovos, o miego ramybės niekas nedrums, nes miegamasis įrengtas... po vandeniu.

Inhabitat.com nuotr.

 

Dykumų klajoklis

Norint kasryt gėrėtis dykumų miražais, idealiausias variantas – tiesiog čia apsigyventi! Tokį namą galima pamatyti Tuksone, antrame pagal dydį mieste Arizonos valstijoje (JAV). Sonoros dykumoje esantis namas gavo klajoklio pavadinimą, nes aplink – jokių kaimynų. Šį namą sudaro trys atskiri plieno ir stiklo kubai. Visgi, gyvenimas tokiame būste (ir dar dykumoje!) reikalauja meninio nusiteikimo.

Freshome.com nuotr.

 

Tarp dangaus ir žemės

Erdvų namą Naujajame Meksike (JAV) drąsiai galima vadinti tikrų tikriausiu lobiu kalnų kraštovaizdžio apsuptyje. Modernus įrengimas, visiškas privatumas, nes aplink – nė gyvos dvasios, tik kalnai ir medžiai. Tokiame name tikrai neprireiks užuolaidų! Namo šeimininkai įspūdingu reginiu gali mėgautis 24 valandas per parą, nes visi langai yra nuo grindų iki pat lubų. Būdamas čia gali pasijusti tarp dangaus ir žemės. Šio namo kaina rinkoje 675 tūkst. JAV dolerių.

Zillow.com nuotr.

Zillow.com nuotr.

 

Plaukiojantis namas

Jei mėgstate plaukioti, visai nebūtina pirkti laivo. Galima įsigyti plaukiojantį namą. Toks namas, esantis Sietlo (Vašingtonas, JAV) uoste, – idealus pasirinkimas, mat jį galima prišvartuoti prie kranto ir nevaržomai mėgautis „plaukiojančios bendruomenės“ kaimynyste.

Zillow.com nuotr.

 

Flinstounų namas

Flinstounai ir akmens amžiaus kova. Pamenate šį animacinį filmuką? Tikrų tikriausią flinstounų šeimos namą galima pamatyti Portugalijoje, jis pastatytas 1974 m. Nors šalia namo yra vėjo turbina, jis vis dar neturi elektros energijos ir vandens. Kasmet šį namą aplanko daugybė smalsuolių, tačiau kai vidun ėmė veržtis nekviesti svečiai, visi namo langai buvo pakeisti neperšaunamais stiklais, o medinės durys – šarvuotomis su plieno plokšte.

Weirdhousess.blogspot.lt nuotr.

Weirdhousess.blogspot.lt nuotr.

 

Burbulų karalystė

Jei vaikystėje mėgote pūsti muilo burbulus, užaugus visai nebūtina šio pomėgio atsisakyti. Ar kada galvojote apie galimybę apsigyventi burbule? Pietų Prancūzijoje yra visa burbulų gyvenvietė, ją dar 1970 m. sumanė architektas Antti Lovag. Čia visi kambariai yra apvalūs, jokių tiesių kraštų (net lovos apvalios!). Šio namo filosofija prieštarauja tiesioms linijoms, nes tai „agresija prieš gamtą“. Žmonės, kurdami ir gyvendami kubo formos namuose, kuriuose daug tiesių linijų ir kampų, sugriauna harmoniją su Visata.

Dailymail.co.uk nuotr.

Dailymail.co.uk nuotr.

 

Gyvenimas... kiaušinyje

Kinai visada garsėjo išradingumu bei keistomis idėjomis – štai vienas architektas ėmė ir pasistatė namą-kiaušinį tiesiog ant šaligatvio. Šio namo pagrindas yra iš bambuko, o jo kaina tesiekia vos 964 JAV dolerių. Nors namas gana mažas, jame telpa lova, vandens rezervuaras, miego staliukas. Šio namo savininkas savo architektūros firmoje paprastai užsibūna iki vidurnakčio ir į namą-kiaušinį grįžta tik išsimiegoti, todėl toks sprendimas patenkina būtinus jo poreikius ir leidžia sutaupyti pinigų.

Yourenvironmentoftheweek.blogspot.lt nuotr.

Yourenvironmentoftheweek.blogspot.lt nuotr.

 

Namas-katilas

Jei manote, kad tai – pokštas, anaiptol. Namas-katilas iš tiesų egzistuoja Teksase (JAV). Tai nėra pats mažiausias namas, bet vietos jame tikrai nėra daug. Apvalus, su keliais langais ir kiek negrabiu fasadu bei stogu šis namas iš tiesų primena katilą. Gal vaikystėje ir svajojote apsigyventi tokiame name, tačiau ar iš tiesų įsivaizduojate gyvenimą čia mūsų dienomis? Toks pasirinkimas atrodo mažų mažiausiai keistas.

Wheelsonfire1.blogspot.lt nuotr.

 

PARENGĖ – Aistė Jasinskaitė, Ntnaujienos.lt

Pasidalink naujiena