Realu.lt

Norintiems į svajonių būstą įsikelti be rūpesčių – trys interjero stiliai ‎‎

Norintiems į svajonių būstą įsikelti be rūpesčių – trys interjero stiliai  ‎‎

Kai šį pavasarį teko užsidaryti namuose, sužinojome, kokia mums svarbi yra namų, šeimos erdvė. Jeigu esamas būstas jau neatitinka poreikių, žvalgomės naujos gyvenamosios vietos. Koks butas tenkina mano ir šeimos poreikius, ar galėsiu jį lengvai parduoti, situacijai pasikeitus? Tokie klausimai dažniausiai padeda nustatyti prioritetus ir išsirinkti tinkamiausią variantą. Patraukliausio varianto klientams bei užsakovams ieško ir nekilnojamojo turto vystytojai bei architektai. Kokiais kriterijais vadovaudamiesi jie planuoja ir projektuoja būstus būsimiems gyventojams?

Tyrimai padeda atskleisti lūkesčius

Nekilnojamojo turto vystymo bendrovės „Darnu Group“ užsakymu 2019 m. rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Spinter tyrimų“ atliktame Lietuvos gyventojų nuomonės tyrime, siekiant išsiaiškinti jų požiūrį į įsivaizduojamą tobulo buto pasirinkimą ir jo įrengimą, dalyvavo 1014 respondentų.

Buvo apklausti gyventojai nuo 18 iki 75 m. amžiaus, iš jų 61 proc. – 26–55 m. amžiaus. 46 proc. apklaustųjų buvo didmiesčių gyventojai, 26 proc. – mažesnių miestų ar rajonų centrų ir 28 proc. – kaimo vietovių.

Vyrai ir moterys skirtingai supranta komfortą

Kaip rodo „Spinter tyrimų“ atlikta apklausa, 69 proc. Lietuvos gyventojų nenorėtų savo įsivaizduojamame tobulame bute turėti pereinamųjų kambarių. Tik 16 proc. bent vienas toks kambarys problemų nesukeltų, dar 15 proc. teigė nematantys skirtumo. Dažniau butą be pereinamųjų kambarių rinktųsi moterys, šį sprendimą taip pat labiau palaikė ir aukštesnes pajamas turintys gyventojai.

61 proc. Lietuvos gyventojų, rinkdamiesi savo tobulą butą, norėtų, kad vonios ir tualeto patalpos būtų atskirtos. 29 proc. apklaustųjų norėtų jų vienoje erdvėje, o dar dešimtadaliui tai nebūtų svarbu. Dažniau atskirų vonios ir tualeto patalpų vėlgi norėjo moterys.

1. URBAN stilius yra paprastas ir funkcionalus, skirtas žmonėms, kurie vertina gyvenimą ir jo ritmą tarp darbo ir namų, ir viskas, ko reikia, yra čia. Neperkrauta ir šiuolaikiška. Šiek tiek industrinės nuotaikos, kuri dar išlaiko jaukumą ir primena, kad naujasis gyventojas yra miesto žmogus.

 

Amžinoje vonios ar dušo pasirinkimo dvikovoje nežymia persvara laimi pastarasis. 45 proc. apklausos dalyvių sakė savo svajonių būste norintys įsirengti dušą, o 39 proc. – vonią. Dar 16 proc. būtų tinkami abu sprendimai. Vyrai dažniau nei moterys rinktųsi turėti dušo kabiną vonios kambaryje.

65 proc. respondentų pažymėjo, kad jiems vonios kambaryje pakanka vienos kriauklės, 23 proc. norėtų turėti dvi.

Labiausiai apklausos dalyvių nuomonės išsiskyrė renkantis būsto vėdinimo sistemą: beveik po trečdalį jų rinktųsi oro kondicionavimo sprendimus (36 proc.), rekuperatoriaus sistemą (33 proc.) arba bet kokią (31 proc.). Rekuperacinę vėdinimo sistemą dažniau rinktųsi 18–45 m. didžiausias pajamas turintys didžiųjų miestų gyventojai.

Svarbu – geras suplanavimas

Bendrovės „Darnu Group“ pardavimų direktorius Mantas Umbrasas pažymi, kad pastaraisiais metais rinkoje įsivyravusi bendra tendencija populiariausių būstų plotui mažėti, kvadratinius metrus aukojant dėl kokybiškesnės ar net prabangesnės alternatyvos gyvenamajai vietai, taip pat ir jos aplinkai.

Nors pastaruoju metu nekilnojamojo turto pirkėjai mieliau investuoja ne į kvadratus, o į geresnę buto lokaciją, tačiau vis tiek nenori gyventi itin susispaudę. Todėl geidžiami gero suplanavimo butai ir pageidautina – kuo arčiau centro.

„Gero suplanavimo svarba auga nuolat, nes pirkėjai tapo racionalesni ir nenori mokėti už sprendimus, kurie jiems nepasitarnaus arba menkai tikėtina, kad pasitarnaus. Juk neperkame garažo, jeigu neturime automobilio, arba nesusiplanuojame 20 kvadratinių metrų virtuvės, jeigu dažniausiai valgome mieste ir suktis prie puodų nesame linkę, – teigia M. Umbrasas. – Populiariausiuose projektuose daugiausia parduodama turto, kuris yra maždaug 50 kvadratinių metrų ploto, o tai yra apie 10 kvadratų mažiau nei prieš dešimtmetį.“

2. MODERATE stilius yra tiems, kurie pasiilgę šiek tiek praeities, truputis detalių, klasikinis grindų raštas, viskas, kas skirta žmonėms, norintiems ramybės namuose ir besidžiaugiantiems tuo, ką turi. Šiltesnės spalvos suteikia jaukumo ir atitinkamai užbaigia pilką dieną su puikia doze ramybės, šilumos ir poilsio naujuose namuose.

 

Tušti lapai, kuriuos pildo naujakurys

Kadangi pastaruoju metu naujakurių žvilgsniai labiau krypsta į jau įrengtus butus, nekilnojamojo turto bendrovės užsako architektams ir butų interjerų sprendimus. Nors ir sudėtinga butams pritaikyti universalų sprendimą, matydami vizualizacijas, būsimieji gyventojai lengviau pasirenka, kokio interjero stiliaus jie norėtų. Rengusios butų interjero projektus „Darnu Group“ vystomame „Paupio“ kvartale „YCL“ studijos architektas Aidas Barzda pripažįsta, kad nelengva užduotis yra projektuoti neturint konkretaus užsakovo ir nepažįstant jo gyvenimo būdo ar poreikių, todėl kiekvienas stilius reprezentuoja tam tikrą auditoriją, kuri galėtų atrasti sau tinkamiausią interjerą naujuose namuose.

„Interjerai neperkrauti, nesuvaržyti konceptualumo, – sako architektas. – Darbai turėjo priminti namus, kurie gali būti vystomi toliau: baldai, dekoracijos, jaukūs mažmožiai, kurie kuria asmeniškumą ir šilumą. Visi trys stiliai turėjo atspindėti tikrumą. Natūralios medžiagos ir suprantami motyvai. Tai lyg tušti lapai, kuriuos pildo naujakurys, įsiliejantis į naują „Paupio“ kvartalo gyvenimą ir jo istoriją.“

‎‎ 3. CONTEMP stilius yra kontrastingas ir solidus, ryškus medis net sukūrus interjerą lieka pastebimas ir suteikia išskirtinumo. Tamsus vonios kambarys duoda puikų kontrastą ir pritemdytą prabangą, šešėlius ir poilsį akims ir mintims po sunkios darbo dienos. Išraiškingas interjeras per kontrastą, bet neprarandant galimybės jį prisijaukinti ir gyventi savo namuose, kuriant lengvai atpažįstamus namus naujajam gyventojui.

 

Pasidalink naujiena