Realu.lt

NT aukcione - Sluškų rūmų kompleksas Vilniuje

NT aukcione - Sluškų rūmų kompleksas Vilniuje

Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) aukciono būdu parduoda tris T. Kosciuškos g. (10 ir 12) esančius Sluškų rūmų komplekso pastatus. Pradinė kaina aukcione – 11,25 mln. Eur (PVM netaikomas). Aukcioną organizuoja tarptautinė nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovė „Newsec“.

Bendras parduodamų mokslo paskirties pastatų plotas siekia per 6,6 tūkst. kv. m, juose šiuo metu studijuoja muzikos, šokio, teatro, kino ir televizijos katedrų studentai. Du pastatai yra kultūros paveldo objektai, likęs – nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorijoje. Valstybinis žemės sklypas (0,78 ha), kuris yra LMTA valdomas panaudos teise, parduodamas nebus.

Sluškų rūmai minimi dar XVII a. – nuo to laiko ne kartą keitė savo paskirtį, komplekso pagalbiniai pastatai buvo pastatyti 1940-1960 m., 2001-2013 m. dalis jų buvo renovuoti. Teritorija pasiekiama asfaltuotu privažiavimu, joje yra apie 40 automobilių stovėjimo vietų.

„Kompleksas išskirtinis savo istorija bei lokacija: pastatai įsikūrę šalia Neries ir Vilnelės santakos, su vaizdu į Gedimino pilies bokštą, greta Nacionalinio muziejaus, Kalnų parko, Katedros aikštės ir Bernardinų sodo. Nuo 2002 m. čia veikia Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Rūmuose įrengtos šokių, teatro, muzikos repeticijų salės, kino ir teatro pasirodymų salės, dėstytojų kabinetai, klasės, veikia biblioteka, yra sandėliavimo patalpos. Po sprendimo plėtoti atskirą Studijų miestelį ir parduoti Sluškų rūmų kompleksą, šių pastatų istoriją tęs būsimasis pirkėjas,“ – teigia Jurgita Ragaišė, „Newsec“ tarpininkavimo paslaugų grupės vadovė.

Kol yra statomas LMTA studijų miestelis Olandų g., akademija naudosis patalpomis iki 2024 m. sausio 12 d. Studijų miestelio projekto veiklas įgyvendinus laiku, turto faktinis perdavimas bus galimas ir ankstesne data.

Objektas parduodamas elektroninio aukciono būdu kovo 17 d. 09:00-15:00 val. platformoje: https://newsec.lt/nt/lt/aukcionai-978. Registracija į aukcioną prasidės 2022 m. kovo 2 d. ir tęsis iki 2022 m. kovo 15 d.

Apie „Newsec“:

„Newsec“ – tarptautinė nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė, 1994 metais įkurta Švedijoje, veikianti septyniose Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse, kurios teikiamų paslaugų spektras apima visas komercinio NT paslaugų sritis.  „Newsec“ tarpininkauja investicijų į nekilnojamąjį turtą sandoriuose bei nuomojant ir parduodant komercinį NT, teikia NT valdymo paslaugas, atstovauja klientų interesus vystant naujus ar plėtojant esamus projektus. Bendrovė teikia licencijuotos turto ir verslo vertinimo paslaugas, turi didžiausią rinkos tyrimų ir analitikos padalinį Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse. Visapusiškas teikiamų paslaugų spektras užtikrina aukščiausią teikiamų paslaugų kokybę ir kompetenciją. „Newsec“ ekspertai dirba remdamiesi RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors) standartais ir laikosi tokių nustatytų darbo principų kaip skaidrumas, atskaitomybė, tęstinumas ir stabilumas. Bendrovė taip pat yra BNP (Paribas Real Estate) aljanso narė.

Pasidalink naujiena