Realu.lt

NT brokerio profesija – norintiems atrasti save iš naujo

NT brokerio profesija – norintiems atrasti save iš naujo

Dirbti su malonumu. Sakysite, neįmanoma? Pasaulyje egzistuoja dviejų tipų žmonės: tie, kurie dirba tam, kad uždirbtų, ir tie, kurie uždirba dėl to, kad darbas yra malonumas. Būtent pastarajam tipui galima priskirti „Capital Centras“ biure dirbančius brokerius.

„Žmonės – pats svarbiausias verslo sėkmės ingredientas. Labai džiugu, kad mūsų biure dirba skirtingos, tačiau kartu viena kitą šauniai papildančios asmenybės“, – sako „Capital Centras“ biuro vadovas Gediminas Jankauskas.

Pats G. Jankauskas, šiuo metu vadovaujantis per 30 brokerių komandai, nekilnojamojo turto versle dirba jau 10 metų. Iki tol buvęs bankininku, 2014 m. kartu su partneriu įsteigė biurą „Capital Centras“, kuris 2016 m. tapo didžiausiu ir daugiausia turto pardavusiu „Capital“ biuru Lietuvoje.

„Burdami NT profesionalų komandą tikime, kad žmonės prisijungia prie mūsų dėl kitų, jau čia dirbančių, brokerių. Dažniausiai, paslaugūs žmonės bendrauja su į save panašiais žmonėmis, keistuoliai mėgsta bendrauti su keistuoliais, o pikti ar savanaudžiai – su panašiais į save. Vadinasi, norint, kad komandoje būtų tinkama atmosfera, tereikia apsupti save tokiais žmonėmis, su kuriais gera dirbti kartu, o jie, savo ruožtu, pritrauks kitus į save panašius“, – patirtimi dalijasi G. Jankauskas.

Kalbėdamas apie profesinius ypatumus, biuro vadovas įsitikinęs, kad pati svarbiausia sėkmingai dirbančio brokerio savybė – mėgti bendravimą su žmonėmis ir nesavanaudiškai siekti padėti kitiems, nesitikint tiesioginės materialinės naudos. „Mes vertiname brokerius ne tiek pagal finansinius jų pasiekimus, kiek pagal vidinę motyvaciją padėti, kuri ilgainiui duoda kur kas geresnių rezultatų“, – patikina verslininkas. Kita svarbi savybė – savarankiškumas, savidisciplina ir atsakomybė už savo darbo rezultatus. Brokerio darbe nėra fiksuotų darbo valandų, nėra viršininko, prižiūrinčio, kad darbe būtų nuo 8 iki 17 val., ar nurodančio, ką ir kada reikės atlikti. Šiame versle svarbu suvokti, kad gaunamų pajamų kiekis yra tiesiogiai proporcingas įdedamo darbo kiekiui. Kita vertus, dirbant čia galima užsidirbti daug daugiau nei samdomame darbe, o malonumas, kai rekomenduoja buvę klientai, – vertingesnis už pinigus.“

Taigi, jūsų dėmesiui – 5 įkvepiančios NT brokerių istorijos: kaip nebijant pokyčių atrasti mėgstamą darbą ir įgyvendinti savo svajones.

 

JURGITA GUDAITĖ

Anksčiau dirbo skolų išieškojimo bendrovėje. „Anuomet kasdien susidurdavau su neigiamomis emocijomis, dabar tik su teigiamomis“

„18 metų dirbau su skolų išieškojimu. Darbas buvo įdomus, tačiau klientų kontingentas, su kuriais tekdavo bendrauti kiekvieną dieną, – tai žmonės, paskendę skolose, nusivylę gyvenimu ir labai pikti... Žinoma, per tiek metų išmokau atsiriboti nuo negatyvių emocijų, tačiau pajutau, kad atėjo metas išbandyti save kitur.

Brokerio profesija man pasirodė patraukli tuo, kad galiu pati planuoti savo laiką, dienotvarkę ir nebūti „pririšta“ prie darbo vietos. Taip pat man praverčia įgytas VGTU inžinerijos išsilavinimas, žinios dirbant su NT dokumentais, brėžiniais, bendraujant su klientais. Jau beveik dvejus metus dirbdama NT brokere išsiugdžiau diplomatijos, lankstumo ir kantrybės įgūdžių. Šiame darbe jaučiuosi naudinga klientams, džiugina padėkos, rekomendacijos, taigi emocinė darbo aplinka kardinaliai pasikeitė nuo ankstesnės.

Visiems, kurie dirba „nemylimą“ darbą, siūlyčiau išbandyti savo jėgas brokerio veikloje. Tiesa, ne kiekvienam pavyksta įsitvirtinti NT srityje, tačiau jei ir nepavyks – įgysite tikrai naudingos patirties, kuri gyvenime išties pravers.“

 

IGORIS ZARIPOVAS

Operos ir baleto teatro artistas, 20 metų šoka baletą. Neseniai pradėjo NT brokerio karjerą. „Jaučiuosi dirbdamas prasmingą darbą“

„Operos ir baleto teatre šoku iki šiol. Žinodamas, kad visą gyvenimą negalėsiu dirbti artistu, nusprendžiau ieškoti papildomos veiklos, darbo, kurį suderinčiau su pasirodymais teatre ir į kurį taip pat eičiau su malonumu.

Su brokerio veikla pirmąkart susidūriau įsigydamas butą, o vėliau padėdamas išsirinkti būstą mamai ir draugams, taip įgijau šiokios tokios patirties. Man didžiausias malonumas matyti laimingus žmones, ypač kai nusiperka pirmąjį būstą! Aš visad džiaugiuosi kartu su jais. Pradėjęs dirbti brokeriu jaučiuosi dirbdamas prasmingą darbą, atradau tiesioginio bendravimo džiaugsmą, nes anksčiau su žmonėmis dažnai bendraudavau „nebyliai“, per atstumą – mus skirdavo orkestrinė duobė (šypsosi).

Išdrįskite ir ieškokite savo gyvenimo kelio, nuo jūsų sprendimų priklauso jūsų ir jūsų artimųjų ateitis. Juk nepabandę niekada nesužinosite, kas jums prie širdies.“

 

ASTA KATKAUSKIENĖ

Daug metų dirbo VGTU. Dabar – pirkėjų brokerė. „Galiu sau leisti svajoti ir siekti to, kas anksčiau atrodė nepasiekiama“

„Beveik dešimtmetį dirbau VGTU Tarptautinių studijų centre. Tai buvo geras, stabilias pajamas garantuojantis darbas. Grįžusi po motinystės atostogų, universitete dirbau dar dvejus metus. Per tą laiką daug kas pasikeitė: vaikų svajonės, norėjosi daugiau galimybių, finansinės laisvės, pačiai planuoti savo laiką ir kurti tikslus. O mintys juk dažnai prišaukia ir tinkamus žmones. Pabendravusi su viena iš „Capital“ brokerių lyderių – Patricija Bubulaite, supratau, kad tikrai noriu dirbti šį darbą –geras pavyzdys užkrečiamas. Gavau kvietimą prisijungti prie jos naujai kuriamos komandos dirbti su pirkėjais. Tai buvo visiškai nauja sritis, kur turėjau išmokti ir pirkti, ir parduoti, ir derybų meno. 

Šiandien žinau, kad viskas yra įmanoma ir stabiliai dirbant brokerio darbą galimybės yra neribotos. Tiesiog įgauni sparnus svajoti! Jei patinka kasdien priimti iššūkius, būti aktyviems, daug bendrauti ir padėti žmonėms priimti racionalius sprendimus, šis darbas jums!“

 

EGIDIJUS KUČAS

Turėjo savo verslą, vadovavo įmonėms. Šiuo metu – NT brokeris. „Šis darbas žavi savo dinamika ir galimybe pačiam daryti įtaką verslo rezultatams“

„Prieš pradėdamas brokerio veiklą, dirbau įvairiose kompanijose, pardavimo srityje, vadovavau verslo įmonėms, didžiąją gyvenimo dalį dirbau nuosavame versle. Pasiekti rezultatai džiugino, tačiau, įvertinęs tuometę rinkos situaciją, nebemačiau savirealizacijos perspektyvų ir nusprendžiau kardinaliai keisti veiklos sritį. Juolab kad sulaukiau palaikymo bei paskatinimo ir iš draugų, jau dirbančių NT srityje. Brokerio darbas mane žavi savo dinamika ir galimybe pačiam daryti įtaką verslo rezultatams. Labai praverčia ankstesniuose darbuose įgyta patirtis ir išsiugdyta savidisciplina. Su dideliu susidomėjimu lankau visus mokymus ir įgyju naujos patirties. Jaučiu, kaip atsiranda vidinė kompetencija ir pasitikėjimas savo jėgomis, pirmieji rezultatai dar labiau motyvuoja ir suteikia įkvėpimo siekti daugiau.

Visiems, norintiems gilintis į NT rinkos subtilybes, patarčiau turėti kantrybės, nebijoti naujų iššūkių ir siekti neįmanomo.“

 

JULITA PETRAVIČIENĖ

Baigusi 3 aukštuosius, augina 3 vaikus. Anksčiau dirbo architekte. „Nusprendžiau hobį paversti pagrindine veikla“

„Per ilgametę savo darbo patirtį dirbau statybos, architektų, su nekilnojamojo turto projektų plėtra susijusiose kompanijose. Esu įgijusi prekybos verslo organizavimo specialybę, baigusi VGTU architektūrą ir projektavimą, ilgą laiką dirbau architekte įvairiose kompanijose, teko stažuotis ir dirbti užsienyje. NT rinką ištikus krizei ir natūraliai atsiradus laisvesnio laiko nusprendžiau tobulinti savo vadybines žinias ISM universitete, Vadovų mokymų programoje, ir apsigyniau magistro laipsnį.

Susilaukus trijų vaikų darbo tempą teko natūraliai mažinti. Ėmiau ieškoti veiklos, kuri būtų dinamiška, įdomi ir atitinkanti įgytas kompetencijas. O kadangi brokeriavimas jau ir iki tol buvo tapęs kaip ir hobiu, paskatinta draugų nusprendžiau jį paversti pagrindine veikla.

Sprendimą jungtis prie „Capital Centras“ komandos lėmė ne tik čia sėkmingai dirbantys pažįstami. Vertinau dar ir tai, kad „Capital“ kompanija yra rinkos lyderė, orientuota į inovacijas, taikanti pažangius metodus kasdienėje veikloje ir, be viso to, drąsiai žengianti į užsienio rinkas.

Absoliučiai visos iki tol įgytos darbo patirtys labai praverčia dabartinėje veikloje. Statybos procesų išmanymas, be abejo, suteikia konkurencinio pranašumo, na, o architektūros išsilavinimas bei ankstesnio darbo patirtis leidžia kompetentingai konsultuoti klientus dėl įsigyjamo turto būklės, techninių charakteristikų, taip pat ir erdvių perplanavimo, turto gerinimo.

Pastaruosius dvejus metus dirbdama brokere supratau, kad mane labiausiai džiugina laisvė organizuoti savo veiklą pačiai, nors dirbant tokį darbą reikia ypač griežtos disciplinos.

Linkiu kiekvienam atrasti sau mielą veiklą, paversti ją kasdieniu naudą kuriančiu užsiėmimu ir svarbiausia nemanyti, kad darbas ar profesija pasirenkama vieną kartą ir visam gyvenimui.“

 

„Capital Centras“

Mindaugo g. 14 B, Vilnius

+ 370 687 17 133

centras@capital.lt

 

TEKSTAS – Godos Šleinytės-M.

Pasidalink naujiena