Realu.lt

NT brokeris ir advokatas: priešai ar draugai

NT brokeris ir advokatas: priešai ar draugai

Tarp teisininkų sklando gandas, kad NT brokeriai būna nelabai patenkinti, kai į pirkimo-pardavimo procesą įsiterpia kliento į pagalbą pasitelkta advokatų kontora. Kaip yra iš tikrųjų: NT brokeris ir advokatas yra priešai ar draugai?

Capital tinklo brokeris Arūnas Pranevičius dalijasi savo patirtimi: „Jeigu į pirkimo-pardavimo procesą įsikiša ir pirkėjo, ir pardavėjo samdyti teisininkai, sandoris vyksta labai sudėtingai“. „Tokiu atveju sandoris gali ir neįvykti“, juokiasi kitas Capital tinklo brokeris Mantas Sladkevičius. Brokeriai pastebi, kad jei abi sandorio pusės turi advokatus, būna sunku susitarti ir pasiekti sandorio baigtį. Daug paprasčiau, kai teisininkus pasitelkia tik viena iš sandorio pusių. Būna ir tokių situacijų, kai klientai paprašo savo teisininkų atsitraukti, kad galėtų turtą nupirkti.

Brokeriams pritaria ir teisininkė Rasa Vaičekauskytė. Jos teigimu, vis dažniau pasitaiko klientų prašymų atstovauti juos NT pirkimo procese nuo pirmos apžiūros iki pat sandorio užbaigimo. Tokie klientai nenori dalyvauti visame procese, ginčuose su pardavėju, brokeriu ar kitos pusės advokatais. Teisininkė pastebi, kad toks pirkimo būdas populiarėja ne tik perkant komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą, bet vis dažniau pasitaiko ir tarp fizinių asmenų, kurie yra užsiėmę ar gyvena Paryžiuje ar Londone, jie neįdomus pats procesas, nenori į jį gilintis, nori tiesiog investuoti pinigus. Tokiu atveju pasitelkti teisininkus būna visai patogu. Teisininkė neslepia, kad kartais bendrauti su NT brokeriais būna ne taip jau ir paprasta. „Žinoma, jei nori uždengti kokį „įrašėlį“ arba tai, kas tau nepalanku, faktas, kad bus ginčas“, teigia Rasa Vaičekauskytė.

NT brokeris Mantas Sladkevičius pastebi, kad pardavėjai dažnai išsigąsta, jei pirkėjas pasisamdo teisininką. Dažnai teisininkai labai išplečia sutartis, į jas įtraukdami įvairiausius punktus, ir pardavėjams tai pasirodo bauginančiai. Anot teisininkės Rasos Vaičekauskytės, nereikėtų bijoti, jei kita sandorio pusė turi advokatą. Kaip tik su teisininko pagalba procesas galėtų būti gerokai spartesnis ir logiškesnis.

„Viskas priklauso tiek nuo brokerio, tiek nuo teisininko, kaip jiems pavyksta susikalbėti ir susitarti“, sako NT brokeris Justas Pranskaitis.

Pasidalink naujiena