NT brokeris: „Jei ateisi čia tik pabandyti, neverta gaišti laiko”

Pirmadienis, 16 gegužės 2022

Nekilnojamojo turto (NT) brokeris - daug mitų ir prieštaringų nuomonių apipinta profesija. Kodėl žmonės pasirenka būti NT brokeriais? Ko reikia, norint pasiekti aukštų rezultatų šioje veikloje? Su kokiais iššūkiais susiduria NT brokeriai kasdien?

Jau vienuolika mėnesių NT brokeriu dirbantis Paulius Nečiūnas neslepia, jog pradėdamas šią veiklą tikėjosi, jog pirmųjų rezultatų pasiekti pavyks gerokai greičiau. „Į biurą ateidavau pirmas ir išeidavau paskutinis, tikrai daug dirbau ir buvo sunku pripažinti, kad viskas vyksta ne taip, kaip tikėjausi”, - apie nelengvą pradžią pasakoja Kauno regione dirbantis brokeris. „Pagrindinis iššūkis pradžioje - nesustoti, kai kažkas nesiseka, kai negali nieko pakeisti. Juk yra dalykų, kuriuos kontroliuoti gali, ir yra tokių, kurių kontroliuoti neįmanoma”.

NT brokeris: „Jei ateisi čia tik pabandyti, neverta gaišti laiko” 1
NT brokeris: „Jei ateisi čia tik pabandyti, neverta gaišti laiko” 1

Į nekilnojamojo turto sritį P. Nečiūnas atėjo iš statybų sektoriaus. Jis pasakoja, jog dirbdamas santechniku naujai statomuose projektuose nesijautė esantis savo vietoje. „Pradėjau galvoti, kad statybose nenoriu dirbti visą laiką, nes čia netobulėju, o ir santechniko atlyginimo lubos yra gana apibrėžtos ir nelabai mane tenkinančios. Statybose nelavinau savo intelekto, buvo labai sunku dirbti tarp žmonių, kurie darbą mato kaip kančią ir prievolę. Mano supratimu, darbas turi teikti malonumą. Tuo metu jaučiau, jog esu ne toje vietoje, kurioje turėčiau būti”, - pasakoja P. Nečiūnas.

Jis pripažįsta, jog didelę įtaką jam padarė legendinis filmas „Volstryto vilkas”. Tuo metu dar statybose dirbęs P. Nečiūnas tikėjo, jog filme vaizduojama veikla ir sėkmė yra galima tik Amerikoje, o Lietuvoje to pasiekti tikrai neįmanoma.

Priimti galutinį sprendimą mesti santechniko darbą, už kurį gaudavo garantuotą, fiksuotą ir gana neblogą atlyginimą, ir „eiti ten, kur nežinai, kas tavęs laukia”, buvo baugu. Sėkmingą brokerio veiklą vykdantis vyras sako, jog apsispręsti žengti lemiamą žingsnį padėjo laisvės troškimas, galimybė pačiam priiminėti sprendimus, planuoti darbus, valdyti darbo eigą ir visus procesus.

„Capital” tinkle besidarbuojantis brokeris pasakoja, jog svarstė ir galimybę pradėti brokeriauti neprisijungus prie jokios kompanijos ar tinklo. „Tuo metu mačiau savo gyvenimo panašumų į vieno žymaus JAV NT brokerio gyvenimą. Sukaupęs dešimties metų sėkmingo brokeriavimo patirtį jis dalinosi patarimais, pamokomis, kurias išmoko per tuos metus, ir padarytomis klaidomis, kurios jam trukdė tobulėti. Viena jų - dirbti savarankiškai, o ne agentūroje. Jis pripažino, jog tai buvo viena didžiausių jo klaidų, kuri atitolino jį nuo perspektyvaus tobulėjimo ir sėkmės veikloje bent 1-2 metams. Pradėdamas jis nežinojo, koks yra jo tikslas ir kaip jo siekti, tuo tarpu kompanija duoda visus reikalingus įrankius, palaikymą, tvirtą užnugarį, padedantį susidoroti su iškilusiais sunkumais. Klausydamasis jo patirties, supratau, kad būdamas vienas profesionalu greitai netapsiu. Man reikia palaikymo, mokytojo, kuris galėtų pamokyti, kaip klientui suteikti profesionalią paslaugą”, - dalijasi P. Nečiūnas.

Prieš galutinai apsispręsdamas, P. Nečiūnas rinko ir analizavo informaciją apie kelias nekilnojamojo turto agentūras. „Renkantis agentūrą svarbiausia man buvo patikimumas ir garantijos. Susirinkau daug įvairiausios informacijos, net bylas ir skundus analizavau, kad žinočiau, su kuo įmonė buvo susidūrusi praeityje ir ar tai netrukdys man vykdyti veiklos prisijungus prie jos. „Capital” rinkausi ramiai, nes tai didžiausias tinklas, perspektyvus, ir mačiau, kad prie jo prisijungęs galiu pasiekti savo tikslus”.

Save brokerio veikloje atradęs P. Nečiūnas dalijasi, jog šiame darbe iššūkių netrūksta. Pasak jo, sudėtingiausia yra vesti klientą per nekilnojamojo turto procesą taip, kad jam liktų tik patys geriausi įspūdžiai, o neigiamų ar komplikuotų situacijų jis nepajustų. „Stengiuosi dirbti taip, kad mano klientams tereikėtų ateiti pas notarą užbaigti sandorį. Visu kitu pasirūpinu aš. Klientai dažnai net ir nesužino, su kokiais sunkumais teko susidurti ieškant pirkėjo jų turtui. Jiems atrodo, jog viskas vyko lengvai ir sklandžiai. Visus neigiamus ir komplikuotus dalykus tenka sugerti ir perimti man, kaip tarpininkui. Tai kainuoja daug vidinių jėgų”, - pasakoja brokeris.

Šioje veikloje svarbu turėti palaikymą, kuris motyvuotų nesustoti ir keliauti pirmyn. P. Nečiūnas džiaugiasi, jog tokį palaikymą jis jaučia iš artimos aplinkos, kolegų, biuro vadovų, kurie visada padeda, nepalieka nuošalyje, paskatina, nustato gaires kur ir kaip toliau keliauti. „Žengti pirmyn labai motyvuoja laimingi ir patenkinti klientai, kuriems padedu parduoti ar nupirkti turtą. Be galo gera matyti, kai žmogus yra nuoširdžiai dėkingas ir mokėdamas man atlyginimą tą daro su malonumu. Jis jaučia mano darbo teikiamą naudą ir jam nė kiek negaila sumokėti už tai sutartą atlygį”.

Svarstantiems, ar nekilnojamojo turto brokerio veikla tiktų jiems patiems ir ar verta ją pradėti, beveik prieš metus šiuo keliu pradėjęs keliauti P. Nečiūnas turi vieną patarimą: „Jei nori, tai ir pavyks. Jei ateisi čia tik pabandyti ir lengva ranka paleisi galimybes, tai neverta gaišti laiko, verčiau ieškok kitos veiklos, kur galėtum save realizuoti”.

Svarstote apie karjeros galimybę? Daugiau informacijos rasite čia

Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai