Realu.lt

NT plėtotojams Vilniuje ima stigti patrauklių sklypų – „Ober-Haus“

NT plėtotojams Vilniuje ima stigti patrauklių sklypų – „Ober-Haus“

Vilnius, vasario 6 d. (BNS). Vilniuje pastaraisiais metais sparčiai vykstant statyboms, didžiausiu iššūkiu nekilnojamojo turto (NT) plėtotojams tampa patrauklių sklypų trūkumas, teigia bendrovės „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims Raimondas Reginis.

„Akivaizdu, kad artimiausiu metu kova, bent jau tarp plėtotojų, vyks dėl sklypų. Tinkamų sklypų plėtrai centre ar centrinėje miesto dalyje beveik neliko. Sunku surasti tokias teritorijas, kurios būtų tinkamos ypač didesniems plėtotojams, kurie norėtų iš karto vystyti didesnius projektus“, – ketvirtadienį nekilnojamojo turto rinkos konferencijoje „Core“ sakė R. Reginis.

Pasak jo, per penkerius metus daugiausiai naujų butų ploto pastatyta Šnipiškių, Naujamiesčio, Senamiesčio, Žvėryno ir Pašilaičių mikrorajonuose. Tačiau sostinėje taip pat yra rajonų, nesulaukiančių plėtotojų dėmesio.

„Viename didžiausių Vilniaus rajonų – Šeškinėje – tik po 14 metų pertraukos bus pastatytas naujas projektas, nauji daugiabučiai. Toks rajonas visiškai nesulaukia dėmesio“, – teigė R. Reginis.

Šiemet sostinės rinkai plėtotojai ketina pasiūlyti 5,2 tūkst. butų – apie 1 tūkst. daugiau nei 2019-aisiais. „Ober-Haus“ duomenimis, 2019 metais Vilniuje plėtotojai pastatė 4,3 tūkst. butų, o per pastaruosius penkerius metus – daugiau nei 19,7 tūkst. butų. Jų plotas viršija 1 mln. kv. metrų. 

„Tai yra didelis skaičius. Iš miesto perspektyvos, šis skaičius padidino viso būsto fondo kiekį 7-8 proc. Tiek išaugo miestas“, – sakė R. Reginis. 

Vis dėlto pernai, jo teigimu, Vilniuje pastatyta mažiau butų nei prognozuota.

„Vilniuje 2019 metų prognozė buvo didesnė, bet turbūt pritrūko statybininkų, plėtotojai nespėjo pastatyti. Šiais metais suskaičiavome, kad bus pastatyta 5,2 tūkst. butų ir pasieksime piko laikotarpį. Ir metų pradžioje iš šių butų, kurie bus pastatyti fiziškai, jau beveik pusė yra parduota ar rezervuota“, – teigė R. Reginis.

Jis taip pat pastebi tendenciją, kad plėtotojai nestato būstų didelėms šeimoms, tai yra, rinkai nesiūlo erdvesnių, trijų ar keturių kambarių butų, todėl vis dažniau imamasi individualių namų statybų.

Autorė Izabela Kuzmicka

Šaltinis: BNS

Pasidalink naujiena