Nuo sausio statybvietėse - tik su specialiu identifikaciniu kodu

Ketvirtadienis, 23 gruodžio 2021

Seimas įteisino skaidriai dirbančio asmens identifikavimo kodą, susietą su „Sodros“ informacinėmis sistemomis. Be tokio kodo statybvietėse nebus galima pasirodyti, nes žmogus bus laikomas dirbančiu nelegaliai. 

Šis kodas bus integruotas į statybininko kortelę, kuri pradės veikti nuo 2022 metų sausio. 

Nuo sausio statybvietėse - tik su specialiu identifikaciniu kodu 1
Nuo sausio statybvietėse - tik su specialiu identifikaciniu kodu 1

Už tokias Statybos ir kitų lydinčiųjų įstatymų pataisas po svarstymo balsavo 94 Seimo nariai, prie buvo vienas, o septyni parlamentarai susilaikė.

Tiek kontrolės institucijos, tiek rangovas ir statytojas pasinaudodami specialiomis „Sodros“ mobiliosiomis programėlėmis galės patikrinti, ar statybos darbus atliekantys žmonės dirba legaliai. 

Statybvietėje galės būti tik tie darbuotojai, kurie turės skaidriai dirbančio asmens identifikavimo kodą arba bus užregistravęs savo atvykimo į statybvietę pradžios laiką ir priežastį bei turės identifikavimo priemonę.

Statytojas (užsakovas) arba jo įgaliotas rangovas privalės užtikrinti, kad visi statybvietėje esantys žmonės turėtų kodus, to nepadarantiems grės baudos. 

Baudos statytojams (užsakovams) ar įgaliotai rangovo įmonei sieks nuo 2 tūkst. iki 5 tūkst. eurų. Už pakartotinai statybvietėje rastą žmogų be kodo bauda siektų 5-7 tūkst. eurų. 

Baudas skirs Valstybinė darbo arba Valstybinė mokesčių inspekcijos. 

Anksčiau priimti įstatymai numato, kad statybvietėje nuo sausio 1-osios galės dirbti tik asmenys, turintys statybininko tapatybės identifikavimo kodą.

Temos: Statyba
Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai