Realu.lt

Nuoma: namelis migrantams ar butas sostinėje?

Nuoma: namelis migrantams ar butas sostinėje?

Lietuvą užplūdus nelegaliems migrantams, mūsų šalis susidūrė su rimtais iššūkiais. Vienas jų - kur nelegaliai kirtusius sieną apgyvendinti? Atvėsus orams ir prasidėjus tikrajai lietuviškai vasarai su lietumis, pradėta galvoti apie alternatyvą palapinėms. Išeitis rasta - Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) už 5,4 mln. eurų trims metams išsinuomojo 217 konteinerių, kuriuos pritaikys patogiam nelegalių migrantų gyvenimui ir šaltuoju metų laiku.

Paskaičiuoti labai nesudėtinga: vieno namelio nuomos kaina visam sutarties laikui - yra beveik 25 tūkst. Eurų, metams - 8300 eurų, mėnesiui - 690 eurų. Sąžiningumo dėlei turime pasakyti, kad nežinome, kas tiksliai į šią kainą įeina. Aišku tik tiek, kad tai nėra paprasti konteineriai. Juose bus įrengti san. mazgai, šildymo ir vėdinimo sistemos, reikalingiausi baldai ir kiti „gyvybiškai būtiniausi buitiniai patogumai”. Nors anot VSAT atstovo Roko Pukinsko, būtų neteisinga lyginti namelių migrantams ir butų nuomos kainas, mes vis tik, įdomumo dėlei, palyginkime.

1. Objektas: butas Vilniaus Senamiestyje

Plotas: 50 kv. m

Kambariai: 2

Kaina: 690 eur/mėn.

Prestižinėje Vilniaus vietoje esantis butas nuomininkams siūlomas su visais baldais ir buitine technika. Sandarūs vitrininiai langai, gera garso izoliacija, su dizainerio pagalba įrengtas butas renovuotame name už 690 eurų per mėnesį.

 

2. Objektas: butas Birštono centre

Plotas: 107 kv. m

Kambariai: 4

Kaina: 650 eur/mėn.

4 kambarių erdvus butas pačiame Birštono centre prie Nemuno. Per du aukštus skoningai įrengtame bute yra baldai ir  visa reikalinga buitinė technika, židinys, pirtis. Buto nuomos kaina - 650 eur/mėn.

 

3. Objektas: butas Žvėryne, Vilniuje

Plotas: 52 kv. m

Kambariai: 2

Kaina: 615 eur/mėn.

Naujos statybos name esantis išskirtinio dizaino butas per du aukštus su atsiveriančia Vilniaus panorama. Modernūs baldai, aukštos kokybės buitinė technika, apgalvotai išplanuotos erdvės. Buto kaina - 615 eur/mėn.

 

4. Objektas: butas Aleksote, Kaune

Plotas: 77 kv. m

Kambariai: 3

Kaina: 600 eur/mėn.

Pilnai įrengtas, šviesus ir erdvus trijų kambarių butas, ramioje vietoje Aleksote. Pirmame aukšte esančiame bute yra terasa ir 6 arų uždaras kiemas. Buto mėnesio nuomos kaina - 600 eur/mėn.

5. Objektas: butas Šventojoje, Palangoje

Plotas: 59 kv. m

Kambariai: 2

Kaina: 600 eur/mėn.

Butas Šventojoje, su baldais, buitine technika, ekonomišku šildymu ir kondicionieriumi. Iki jūros - kelios minutės pėsčiomis. Nuomos kaina - 600 eur/mėn.

Pasidalink naujiena