Realu.lt

Nuoma už Londono ribų auga rekordiniu tempu

Nuoma už Londono ribų auga rekordiniu tempu

Už Londono ribų nuomos kainos kyla rekordiniu tempu, o pačioje sostinėje mažėja, nes daug nuomininkų išvyksta iš miesto ramesniam gyvenimui priemiestyje.

Tyrimai rodo, kad nuomos kainos už Londono ribų auga sparčiausiai per pastaruosius 13 metų, nes nuomininkai, planuojantys gyvenimą po pandemijos, konkuruoja dėl nekilnojamojo turto.

Nekilnojamojo turto svetainė „Zoopla“ pranešė, kad vidutinė nuoma visoje Jungtinėje Karalystėje (JK) už sostinės ribų per 12 mėnesių iki liepos pabaigos padidėjo 5 proc., o vidutinis metinis nuomos mokestis padidėjo daugiau nei 620 JAV dolerių. Tai yra sparčiausias augimas nuo indekso skaičiavimo pradžios 2008 m.

Nekilnojamojo turto agentų teigimu, tose vietose, kurias pamėgo nuomininkai, iš naujo įvertinę savo gyvenimo būdą ir išvykę iš Londono ir kitų didžiųjų miestų, būsto nuomos kainos šoktelėjo gerokai daugiau - iki 25 proc.

Vigane, Didžiajame Mančesteryje ir Mansfilde nuomos kainos per metus padidėjo daugiau nei 10 proc., o Hastingse, Rytų Sasekse ir Noridže - daugiau nei 9 proc.

Vidutinė nuomos kaina JK, neskaitant Londono, yra 1088 JAV doleriai per mėnesį (pernai buvo 1035 JAV doleriai).

Zoopla sako, kad nuomos kainos kritimas Londone išsikvėpė, nes paklausa atsigavo po ribojimų panaikinimo. Skaičiuojant metinius rodiklius, vidutinės Londono nuomos kainos liepos mėnesį sumažėjo 3,8 proc., tuo tarpu šių metų vasarį jos krito beveik 10 proc.

Didėjanti paklausa ir mažėjanti nebrangių nekilnojamojo turto objektų pasiūla yra vienas iš pagrindinių veiksnių, skatinančių būsto nuomos kainos augimą. Dėl kylančių būsto kainų vieni nuomotojai pardavė savo būstą, o kiti, savo nekilnojamąjį turtą nuomavę ilgam laikui, pradėjo orientuotis į turistus. Vasara ir ankstyvas ruduo taip pat paprastai yra įtemptas laikas nuomos rinkoje, nes studentai atvyksta į universitetus, absolventai pradeda dirbti, o šeimos persikelia į miestus, kuriuose yra jų vaikų mokyklos.

„Zoopla“ tyrimų direktorė Gryne Gilmore sakė: „Būsto nuomos paklausa visoje Jungtinėje Karalystėje bus vidutinė, atitinkanti sezonines tendencijas. Tačiau tikėtina, kad artimiausiais mėnesiais bendra nuomos nekilnojamojo turto paklausa išliks didesnė nei įprasta, nes vyksta grįžimas į įprastą miesto gyvenimą.“

Šaltinis: https://prian.ru/news/arendnaya-plata-za-predelami-londona-rastyot-rekordnymi-tempami.html

 

Pasidalink naujiena