Realu.lt

Nuomos kainos Nyderlanduose vėl kyla

Nuomos kainos Nyderlanduose vėl kyla

Nuomos kainos Nyderlanduose vėl kyla. Tokią išvadą, remdamasi savo svetainės duomenimis, padarė nekilnojamojo turto platforma „Pararius”. Anot organizacijos, koronaviruso pandemijos sukeltas kainų mažėjimo laikotarpis pasibaigė.

Praėjusį ketvirtį nuomininkai už kvadratinį metrą mokėjo vidutiniškai 2,5% daugiau nei prieš metus. Per pastaruosius keturis ketvirčius šis skaičius sumažėjo. Analitikai manė, kad šiuos rodiklius mažino emigrantų nebuvimas koronaviruso pandemijos metu. Dėl kelionių apribojimų ir darbo perkėlimo į namus į Nyderlandus atvyko kur kas mažiau emigrantų nei anksčiau.

Liepos mėnesį būsto nuomos kainos kilo mažiausiai nuo 1960 metų ne tik dėl sumažėjusio keliautojų srauto, bet ir dėl vyriausybės reguliavimo.

Pasak „Pararius” direktoriaus Jaspero de Grooto, į Nyderlandus pradėjo grįžti migrantai. „Tai ir jau egzistuojantis nuomojamo būsto trūkumas privačiame sektoriuje buvo pastarojo meto nuomos kainų pakilimo priežastimi”, - sakė jis.

Pagal platformos turimus duomenis, vis dar brangiausia nuoma yra šalies sostinėje. Paskutinį ketvirtį nuomos kaina Amsterdame pakilo 1,6 proc. Nauji nuomininkai turėjo mokėti per mėnesį vidutiniškai 22,44 eurus už kvadratinį metrą. Nuomos kaina padidėjo ir kituose didžiuosiuose miestuose, tokiuose kaip Roterdamas, Haga, Eindhovenas ir Utrechtas.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena