Realu.lt

Nustatyti Prancūzijos regionai, kuriais labiausiai domisi užsieniečiai nekilnojamojo turto pirkėjai

Nustatyti Prancūzijos regionai, kuriais labiausiai domisi užsieniečiai nekilnojamojo turto pirkėjai

2020 metais užsieniečiai sudarė 11 proc. visų nekilnojamojo turto pirkimo sandorių Prancūzijoje.

Kas atsitiko? Pagal laikraščio „Le Parisien“ atliktą tyrimą Prancūzijos nekilnojamojo turto rinkoje 2020 metais užsieniečiai pirkėjai sudarė 11 proc. Daugiausia pirkėjų iš užsienio pratraukė Krezo kaimiškasis departamentas šalies viduryje, rašoma leidinyje „The Connexion“.

Kontekstas. Krezo departamentas yra mažai apgyvendintame Naujosios Akvitanijos regione, čia iš viso 118 600 gyventojų. Tačiau gausu ežerų ir kalvų, kur galima aktyviai gyventi gryname ore. Tai vienas iš regionų, kuriame labiausiai įperkamas nekilnojamasis turtas Prancūzijoje: namas su penkiais miegamaisiais, pastatytas 3000 m2 ploto sklype, kainuoja apie 86 000 eurų.

Reitingas. Antrą vietą užėmė Dordonės departamentas, tradiciškai siejamas su nekilnojamojo turto pirkėjais britais. 2020 metais jo nekilnojamojo turto rinkoje užsieniečiai pirkėjai sudarė 8 proc. O trečioje vietoje –Pajūrio Alpės (7 proc.).

Priežastys. Turizmo biuro „Monts de Guéret“ atstovas Kreze pasakė: „Pastebėjome, kad padaugėjo pirkėjų iš užsienio – ir rezidentų, ir būsto kurortuose savininkų.“ Didelį susidomėjimą regionu jis aiškina taip: „Žmonės nori būti arčiau gamtos ir gyvena kaimiškoje vietovėje. Netgi iš čia – iš departamento pagrindinio miesto– per keletą minučių galite nuvykti į gražią nuošalią kaimišką vietovę.“

Pasak įmonėje „Bourse de l‘Immobilier“ dirbačios nekilnojamojo turto agentės Vanessa‘os Luneau, svarbiu veiksniu reikia laikyti ir būsto kainą: „Čia galima nusipirkti puikaus nekilnojamojo turto už kainas, kokių nėra kitur.“

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena