Pagaliau užbaigtas aukščiausias daugiabutis Europoje

Sekmadienis, 25 liepos 2021

Ispanijoje, Benidorme, po 17 metų trukusių nesėkmių pagaliau baigtas statyti milžiniškas „Intempo“ dangoraižis. Tai aukščiausias daugiabutis namas Europoje. Jo aukštis - 187 metrai. Šis pastatas kai kuriems vietos gyventojams kelia siaubą, kitiems jis jau tapo šalies virsmo simboliu.

Pastatą sudaro du 47 aukštų bokštai, į kuriuos pakilti galima greičiausiu liftu Ispanijoje - jis kyla 4,2 m per sekundę greičiu ir viršutinį aukštą gali pasiekti per 52 sekundes. Viršuje bokštus jungia milžiniškas kūgis, kuriame įrengti penthouse tipo apartamentai. Jų kaina yra apie 2 mln. eurų, o likusių butų kainos prasideda nuo 257 tūkst. Eurų.

Pagaliau užbaigtas aukščiausias daugiabutis Europoje 1
Pagaliau užbaigtas aukščiausias daugiabutis Europoje 1

Pasak nekilnojamojo turto agentų, parduodančių būstus dangoraižyje, 100 iš 256 „Intempo“ butų buvo parduoti iš anksto. Apie 60% jų rezervavo ispanai, o likusius - rusai, skandinavai, vokiečiai ir belgai. Įdomu tai, jog britai, kurie sudaro apie 40% visų Benidormo lankytojų, šiuo objektu nesusidomėjo.

Anot „The Guardian”, dangoraižis „Intempo” perėjo per daugybę rankų, kol galiausiai dabartinis savininkas fondas SVPGlobal sumokėjo 60 mln. eurų, išpirkdamas objektą iš banko „Sareb”, kuriam atiteko po skolų prispausto statytojo bankroto.

2015 m. žiniasklaida rašė, jog šis dangoraižis, pradėtas statyti 2006 m., tapo savotišku paminklu statybų bumui Ispanijoje, sukėlusiam ekonominę krizę. Jo statybų pabaiga buvo numatyta 2009 m., tačiau statytojas bankrutavo ir nebaigtą prabangių apartamentų kompleksą perėmė bankas „Sareb”.

2013 m. teismas leido dangoraižį parduoti aukcione, kad būtų padengtos skolos. Tuo metu pastatas buvo vertinamas apie 90 mln. Eurų.

2015 m. buvo parduota vos 30% dangoraižyje esančių butų. Kaip rašė to meto naujienų portalai, toks menkas susidomėjimas „Intempo” nestebina, nes projekto kūrimo etape buvo padaryta bene esminė klaida - 47 aukštų pastate nebuvo suprojektuotas liftas, todėl nuostabiu jūros vaizdu iš viršutinio aukšto galėjo mėgautis tik pakankamai užsispyrę ir fiziškai stiprūs žmonės.

Šaltinis: prian.ru

Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai