Realu.lt

Pagrindinės 2022 m. Europos biurų sektoriaus tendencijos

Pagrindinės 2022 m. Europos biurų sektoriaus tendencijos

Konsultacijų bendrovės JLL tyrimo duomenimis, Europoje vidutinė naujo biuro įrengimo kaina per metus išaugo daugiau nei 6,6 proc., iki 1631 euro už kvadratinį metrą. Darbo jėgos trūkumas, ribojimai dėl COVID-19 bei sumažėjęs medžiagų ir gaminių prieinamumas ir toliau didins kainas.

Remiantis JLL atliktos apklausos duomenimis, biuro įrangos kainai įtakos turės šie aspektai:

Hibridinis darbas. Perspektyviuose biurų projektuose daugiau dėmesio bus skiriama komunikacijai skirtų erdvių plėtrai, o mažiau – atskirų darbo vietų išdėstymui. Kūrėjai stengsis vėl įtraukti darbuotojus į biuro darbą, nes dauguma dabar nori dirbti namuose.

Aukštosios technologijos. Technologijos bus labai svarbios palaikant hibridinį ar nuotolinį darbą, todėl ypatingas dėmesys bus skiriamas stipriam skaitmeniniam ryšiui, išmaniosioms technologijoms ir galingoms garso bei vaizdo sistemoms.

Pagrindinis dėmesys bus skiriamas tvarumui, sveikatai ir gerovei. Žaliųjų sertifikatų populiarumas nuolat auga. Pavyzdžiui, Graikijoje tai jau tapo masiniu reiškiniu. Lietuva taip pat tvirtai žengia į priekį šioje srityje. BREEAM, LEED ir WELL sertifikatai vaidins vis svarbesnį vaidmenį projektavimo ir statybos procese. Dėl to padidės ir statybų sąnaudos, nes brangiai kainuoja gauti sertifikatus ir įrengti patalpas, kad jos atitiktų reikiamus reikalavimus. Tačiau dėl energijos vartojimo efektyvumo ilgainiui sumažės veiklos ir eksploatavimo išlaidos.

 

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena