Realu.lt

Pandemija padidino prabangaus NT paklausą Šveicarijoje

Pandemija padidino prabangaus NT paklausą Šveicarijoje

Remiantis „UBS Luxury Property Focus 2021“ ataskaita, koronaviruso pandemija sukėlė prabangaus nekilnojamojo turto paklausos Šveicarijoje augimą, kuris vargu ar greitai baigsis. Išaugo tiek prabangių objektų pardavimų skaičius, tiek jų kainos, rašo „Finews.ch”.

Prabangaus nekilnojamojo turto kainos Šveicarijoje 2020 m. padidėjo 9%, kai tuo tarpu visos Šveicarijos gyvenamojo nekilnojamojo turto rinkoje fiksuotas 4,4% augimas. Šio segmento sandorių skaičius per metus padidėjo daugiau nei 50% ir daugiau nei tris kartus, palyginus su penkerių metų vidurkiu.

UBS analitikai teigė, kad ypač išaugo užsienio investuotojų domėjimasis nekilnojamuoju turtu Šveicarijoje. Daugiausia pirkėjų buvo iš Prancūzijos, Italijos ir Jungtinės Karalystės. Šveicarija jiems tebėra saugos prieglobstis dėl stipraus franko, ribotos būsto pasiūlos garsiose šalies vietovėse, geros sveikatos priežiūros sistemos ir mažų mokesčių. Priemonės, skirtos kovoti su koronaviruso plitimu, nebuvo tokios griežtos kaip kitose šalyse, o tai taip pat vaidino svarbų vaidmenį renkantis Šveicariją.

Labiausiai prabangaus nekilnojamojo turto kainos 2020 m. augo Ženevos regione. Čia fiksuotas net 16% kainų padidėjimas.Alpių regionuose kainos augo 10%. Brangiausia vieta Šveicarijoje yra prie Ženevos ežero įsikūręs Kelno miestas, kuriame elitinio būsto kainos prasideda nuo 39 270 dolerių už kv. metrą.

Paskelbtoje ataskaitoje sakoma, kad pabangaus nekilnojamojo turto rinkos augimas tęsis ir 2021 m. antroje pusėje. Ekspertai tikisi, kad apyvarta bus didesnė už vidutinę, o kainos, nors ir lėčiau, kils toliau.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena