Realu.lt

Pandemijos išvarginti pirkėjai plūsta į Bahamų salas

Pandemijos išvarginti pirkėjai plūsta į Bahamų salas

Pandemijos pradžioje paskelbti kelionių apribojimai ir draudimai stipriai sulėtino turizmą Bahamose, o tai savo ruožtu sumažino ir būstų pardavimą, teigia vietos nekilnojamojo turto agentai. Tačiau, kai žiemą padėtis pasikeitė ir daug kur apribojimai buvo sušvelninti, būsto rinka vėl pradėjo judėti, ypač prabangaus nekilnojamojo turto segmente, skelbia „The New York Times”.

Brokeris ir Bahamų nekilnojamojo turto agentūros „Abaco Estate Services“ bendrasavininkas Edas Newellas teigė, kad regioninė rinka vis dar atsigauna ne tik nuo pandemijos, bet ir nuo 2019 m. uragano „Dorian“ sukeltų niokojimų.

„Būsto paklausa Bahamose nuolat auga, nes vis daugiau pandemijos išvargintų pirkėjų atranda, kad salos yra ideali vieta ramiai gyventi”, - sakė Johnas Christie, „HG Christie Limited“ prezidentas ir vadovaujantis brokeris. Jis pridūrė, kad šiandien populiariausia yra prabangaus būsto rinka.

Apskritai pardavimai auga visuose nekilnojamojo turto segmentuose, todėl parduodamų būstų atsargos nuolat mažėja. Prabangaus  būsto kainos yra 10-15% didesnės nei prieš pandemiją. Anot vietos brokerių, aukštos klasės namai, kurių pardavimas iki pandemijos užtrukdavo apie metus, dabar parduodami per mėnesį.

2020 m. vidutinė būsto pardavimo kaina Bahamų salose buvo 359 979 JAV dolerių, o iš viso rinkai buvo pasiūlyti 3179 objektai. Per pirmuosius šešis 2021 m. mėnesius vidutinė būsto kaina pakilo iki 628 887 JAV dolerių, o rinkoje buvo 2244 parduodami objektai.

Vietos brokeriai teigia, kad tolimesnės Bahamų salo pirkėjus vilioja savo nuošalumu ir mažu gyventojų tankiu. Be to, ekspertai mano, kad pirkėjai ne tik reaguoja į šią krizę, bet ir ruošiasi kitai. Jie rūpinasi savo šeimomis ir įsigyja papildomą vietą gyvenimui.

Nekilnojamąjį turtą Bahamų salose dažniausiai įsigyja pirkėjai iš JAV, Kanados ir D.Britanijos. Užsieniečiai daugiau perka prabangų turtą, o vietiniai gyventojai dažniau renkasi vidutinės kainos segmentą.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena