Paryžiaus valdžia planuoja didinti NT mokestį daugiau nei 50 proc.

Antradienis, 29 lapkričio 2022

Paryžiaus merė Anne Hidalgo paskelbė, kad nuo 2023 metų bus didinamas nekilnojamojo turto mokestis. Metinis mokesčio tarifas padidės nuo 13,5 proc. iki 20,5 proc.

Mokesčiui padidėjus, 50 kv. m buto, esančio Paryžiuje, savininkas turės sumokėti vidutiniškai nuo 438 eurų iki 665 eurų.

Paryžiaus valdžia planuoja didinti NT mokestį daugiau nei 50 proc. 1
Paryžiaus valdžia planuoja didinti NT mokestį daugiau nei 50 proc. 1
Taip pat skaitykite

Per savo rinkiminę kampaniją Anne Hidalgo žadėjo nekelti nekilnojamojo turto mokesčių. Tačiau savo poziciją pakeitė. Savo tokį žingsnį ji aiškino tuo, jog „nebuvo kito pasirinkimo, kaip tik didinti nekilnojamojo turto mokestį“, kurį lėmė „klimato kaita, energetinė krizė ir infliacija“.

Miesto merė taip pat aiškiai nurodė, kad nekilnojamojo turto mokestis Paryžiuje šiuo metu yra „mažiausias Prancūzijoje – 13,5 proc., palyginti su 41,61 proc. vidurkiu didžiuosiuose Prancūzijos miestuose“, ir pridūrė, kad šis tarifas „nebuvo didintas nuo 2011 metų“.

Nekilnojamojo turto mokestį kasmet moka visi nekilnojamojo turto savininkai, tačiau Paryžiaus gyventojams taikomos kai kurios išimtys. Pirmiausia, būstų savininkams, kurie 2020-2026 m. investavo ar investuos į būsto renovaciją, kad jis atitiktų energetinius standartus.

Nuo nekilnojamojo turto mokesčio atleidžiami ir tie, kurie „patiria ekonominių sunkumų“, pavyzdžiui, gauna socialines pašalpas ir vyresni nei 75 metų nekilnojamojo turto savininkai, nepriklausomai nuo jų pajamų lygio.

 

 

Temos: Pasaulis
Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai