Realu.lt

Pastebimas poilsiui skirto antrojo būsto paklausos šuolis pajūryje

Pastebimas poilsiui skirto antrojo būsto paklausos šuolis pajūryje

Visą pasaulį krečianti koronaviruso pandemija gerokai sudrebino ir Lietuvos nekilnojamojo turto rinką – nuo vasaros pradžios pastebimas staigus poilsiui skirto antrojo būsto paklausos šuolis, o pirkėjų akys labiausiai krypsta į Lietuvos pajūrį, šeštadienį rašo „Lietuvos rytas“.  

Pernai antrąjį ketvirtį Palangoje buvo parduota apie 60 butų. Dešimt iš jų – Šventojoje. Šiemet per tą patį laikotarpį parduodamų butų skaičius pasiekė 100. Palangoje butų buvo parduota tiek pat, kiek ir pernai, o Šventojoje naujakurių padaugėjo penkis kartus.

Nekilnojamojo turto agentūros „Capital Palanga“ ekspertas Ignas Tiškus pastebi, kad pandemijos metu antrasis būstas pajūryje jau vertinamas ir kaip galimybė ilgesniam laikui pabėgti nuo koronaviruso į saugesnę aplinką ir dirbti nuotoliniu būdu. 

Anot jo, lyginant su Palanga, mažiau kainuojantys sklypai Šventojoje leidžia išlaikyti pirkėjams patrauklesnes būsto kainas ir taip didina jo paklausą. Kainos Palangoje yra apie 30-50 proc. didesnės nei Šventojoje. Dar didesnis kainų atotrūkis yra Neringoje, kurioje nekilnojamojo turto plėtra yra suvaržyta ir pasiūla labai skurdi.

Šaltinis: BNS

Pasidalink naujiena