Realu.lt

Penki išskirtiniai lietuvių architektų individualių namų projektai ‎‎

Penki išskirtiniai lietuvių architektų individualių namų projektai  ‎‎

Portalas SA.lt tęsia pažintį su lietuvių architektų individualių namų projektais. Šį sykį pristatome penkis akį traukiančius namus, kurių aprašymai buvo publikuoti balandžio-gegužės mėnesių žurnalo „SA.lt“ (Statyba ir architektūra) numeryje.

1. Su apvaliu langu

Architektai: Tomas Umbrasas, Aidas Barzda, Tautvydas Vileikis („YCL studio“).

 

Šiuolaikiškas ir santūrus 180 kv. m namas su iš stačiakampio perimetro tarsi atsiskyrusia laiptine. Ši jungtis tarp aukštų sukurta kaip išskirtinė namo kontūro detalė, sukurianti kiek neįprastą namo tūrinę kompoziciją. Laiptinės erdvė turi vienintelį apvalų langą į šiaurinę pusę, kuris tampa išskirtiniu bruožu privažiuojant prie namo.

Tamsus namo eksterjeras su išryškintomis veidrodinio atspindžio detalėmis, lyg langai atspindinčiomis aplinką įvairiu paros metu, sukuria kintančio fasado iliuziją. Garažo pastatas atkartoja namo formą ir yra bendro ansamblio dalis sklype. Kiemo pusės garažo fasadas, padengtas veidrodine medžiaga, vizualiai padidina kiemą ir tarsi pradingsta aplinkoje.

2. Su židiniu ir virtuve centre
Architektai: Mindaugas Leliūga, Simonas Talandzevičius, Vydė Grižienė („Architektas LT“).

Dominuojančiu jaunos poros namų architektūriniu akcentu tapo lauko židinys. Projekte jo siena organiškai įsiliejo į vidaus interjerą, atskirdama virtuvės ir svetainės zonas. Vidaus erdvių centras – bendras virtuvės ir pagalbinių patalpų tūris. Aplinkui jį komponuojamos svetainės, namų biuro, miegamojo, vonios ir vaikų kambario erdvės.

Spalvų interjere nedaug: balta, kelių atspalvių pilka, juoda ir natūralūs medžio tonai. Naudojamos medžiagos: metalas, medis, stiklas, akmens masės plytelės. Santūri spalvinė gama leidžia namo šeimininkams pailsėti nuo kasdieninio darbo su spalvingais grafinio dizaino objektais ir tarnauja kaip jaukus fonas smagiam laisvalaikiui su draugais.

 3. Namukas-pirtelė „Walknamas“
Architektai: Jurgita Liubartaitė, Arūnas Skrolis („Devyni architektai“).

Nedidelis, 49 kv. m. pirmos grupės sudėtingumo namelis, kurį galima statyti be leidimo užmiestyje arba žemės ūkio sklype kaip pagalbinį statinį. Tai gali būti svečių namelis arba pirmas šeimos, jauno žmogaus būstas. Šiam statiniui nereikia pamatų, o paremtas ant kelių polių jis atrodo tarsi žingsniuojantis erdvėje.

Konstrukcija – medinė skydinė, todėl namelį galima paruošti ir kaip modulinį, atvežti į vietą ir pastatyti per vieną dieną. Pagrindinės patalpos – pirtelė, nedidelė svetainė ir miegamasis. Šildymo sąnaudos minimalios. Šilumos šaltinis – šilumos oro-oro siurblys ir krosnelė arba šildymas elektra, jeigu planuojamas kaip svečių namelis.

Apdaila – medinės vertikalios dailylentės, stogas – skardinis. Vidus gali būti iš faneros arba iš medinių dailylenčių. Taip pat mediniai konstrukcijos skydai gali būti ir kaip vidaus apdaila.

4. Namas Žaliakalnyje
Architektai: Marius Bliujus, Margarita Kaučikaitė, Vitalij Avreicevič („Kubinis metras“).

Namo Žaliakalnyje vieta ypatinga tuo, kad iš čia jau iš antro aukšto vakaruose atsiveria Kauno senamiestis, o pietuose – istorinis Žaliakalnis. Įspūdingas sklypas atsinešė ir savo iššūkių – nedidelį plotą ir šlaitinį įvažiavimą. Sklypo situacija padiktavo netradicinę namo architektūrą ir suplanavimą.

Pagrindinis architektūrinis akcentas – priėjimui, privažiavimui prie namo projektuojamas tiltas, vedantis tiesiai į antrą aukštą, kuriame įkurta virtuvė ir pagrindinis miegamasis. Svarbiausia namo erdvė – svetainė – dėl atsiveriančių vaizdų projektuojama trečiame aukšte. Tai monumentalūs, šiuolaikiški miesto namai, todėl apdailai naudojamas natūralus akmuo, stiklas. Laikas čia leidžiamas ne kieme, o interjere ar lauko terasose, kur jaukumas kuriamas panaudojant natūralų medį.

5. Su sparnais
Architektai: Algirdas Jurevičius, Gabrielė Jurevičiūtė („Jurevičiaus tapybos ir projektavimo įmonė“)

Organiškai įsiliejantis į gamtą vienbutis namas Vilniaus priemiestyje. Suprojektuotas taip, kad visi gyvenamosios zonos langai yra pietų arba vakarų pusėje bei nukreipti į greta esantį ežerą. Namas, tarsi dviem sparnais, suformuoja privatesnę vidaus kiemelio erdvę, kurioje tarpsta dekoratyviniai augalai, o jaukioje užuovėjoje galima nekliudomai ilsėtis, pasislėpus nuo smalsių žvilgsnių. 

 Pasidalink naujiena