Realu.lt

„Penthouse” stiliaus apartamentai yra 37% brangesni nei standartiniai

„Penthouse” stiliaus apartamentai yra 37% brangesni nei standartiniai

Tarptautinės konsultacijų bendrovės „Knight Frank“ analitikai atliko pirminės daugiabučių namų rinkos tyrimą svarbiausiuose pasaulio miestuose (Honkonge, Londone, Niujorke, Sidnėjuje, Singapūre, Maskvoje ir Sankt Peterburge) ir nustatė, kad 1 kv. m „penthouse” stiliaus būsto yra vidutiniškai 37% brangesnis nei kituose to paties gyvenamojo komplekso aukštuose esančių butų. Viršutiniuose daugiaaukščio pastato aukštuose įrengtų apartamentų plotas vidutiniškai yra 131% didesnis nei kitų to paties pastato butų.

Didžiausias skirtumas tarp standartinių ir mansardinių apartamentų kainų užfiksuotas Honkonge, kur pastarieji kainuoja 59% daugiau, o jų plotas yra tik 48% didesnis nei kitų to paties projekto butų. Priešinga situacija stebima Singapūre - čia „penthouse” stiliaus apartamentai kainuoja vidutiniškai 7% daugiau, o jų plotas yra net 169% didesnis.

Marina Šalajeva, Knight Frank Užsienio nekilnojamojo turto ir privačių investicijų departamento regiono direktorė: „Labiausiai mansardinių apartamentų vertę kelia jų išskirtinumas. Be to, dėl vietinių veiksnių (pavyzdžiui, gyvenamojo komplekso architektūrinių ypatybių ar vaizdo pro langus) kainos skirtumas įvairiuose miestuose gali siekti ir iki 60%”.

Ekspertė priduria: „Pastebima, kad kai kuriuose miestuose skirtumas tarp „penthouse” stiliaus ir kitų tame projekte esančių butų kainų mažėja didėjant „penthouse” apartamentų plotui. Pavyzdžiui, Singapūre mansardinių butų kaina mažiausiai skiriasi nuo standartinių butų kainos, tačiau jų plotas yra beveik tris kartus didesnis. Panaši situacija ir Sidnėjuje. Londonas pagal kainų skirtumą yra trečioje vietoje (+43% kainos ir 112% ploto). Panašaus nekilnojamojo turto vertė ir toliau auga - ypač Chiltern Place Marylebone, One Grosvenor Square Mayfair ir One Kensington Gardens, nors One Hyde Park išlieka brangiausias gyvenamasis kompleksas Londone.

Mansardiniai apartamentai yra paklausūs ir Kipre, Graikijoje, Portugalijoje, Ispanijoje. Prasidėjus pandemijai didesnio ploto būsto, taip pat ir „penthouse” stiliaus (su terasomis, verandomis poilsio zonai įrengti), paklausa padidėjo 20%”.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena