Realu.lt

Per mėnesį statybos pabrango 0,3 proc.

Per mėnesį statybos pabrango 0,3 proc.

Lietuvos statistikos departamentas pranešė, kad statybos sąnaudos 2021 m. rugsėjį buvo 0,3 proc. didesnės nei rugpjūtį. Jei prieš mėnesį didžiausią įtaką statybų brangimui turėjo statybinių medžiagų ir gaminių brangimas, tai rugsėjį didžiausią įtaką kainų pokyčiui turėjo vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio (0,4 proc.) ir mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainos (0,3 proc.) padidėjimas.

Statybinės medžiagos ir gaminiai per mėnesį pabrango 0,2 proc. Iš jų labiausiai brango elektrotechninės medžiagos - 1,4 proc. Vamzdžių, apdailos ir izoliacinių medžiagų kainos per mėnesį pakilo 0,5 proc.

Rugsėjo mėnesį fiksuotas ir kai kurių statybose naudojamų medžiagų ir gaminių kainų mažėjimas. Metalo gaminiai atpigo 0,2 proc., medžio gaminiai, betonas ir mišiniai - po 0,1 proc.

Iš statinių per mėnesį – po 0,3 proc. – pabrango gyvenamųjų pastatų ir inžinerinių statinių statyba, negyvenamųjų pastatų statybos kainos padidėjo 0,2 proc.

Šaltinis: Statistikos departamentas

Lyginant šių metų rugsėjį su praėjusių metų tuo pačiu mėnesiu, statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo 8,6 proc. Metinį kainų didėjimą labiausiai sąlygojo 10,7 proc. padidėjusios statybinių medžiagų ir gaminių kainos bei vidutinio valandinio darbo užmokesčio padidėjimas 5,7 proc.

Per metus 12 proc. pabrango negyvenamųjų pastatų statyba, o gyvenamųjų pastatų statyba šių metų rugsėjo kainavo 9 proc. daugiau nei prieš metus. Inžinerinių statinių statybos sąnaudos per metus padidėjo 4,7 proc.

Šaltinis: Statistikos departamentas

Parengė A. Tamulionytė pagal Statistikos departamento duomenis

Pasidalink naujiena