Realu.lt

Per šešerius metus D.Trumpo nekilnojamasis turtas sumažėjo perpus

Per šešerius metus D.Trumpo nekilnojamasis turtas sumažėjo perpus

Pirmą kartą per 25 metus buvęs Amerikos prezidentas nepateko į turtingiausių JAV gyventojų reitingą.

O buvo laikai…

Donaldo Trumpo turtas aukščiausią tašką pasiekė 2015 m., kai jo vertė buvo 4,5 mlrd. JAV dolerių. Po to jis ėmė mažėti. Per šešerius metus Trumpo turtas sumažėjo beveik perpus ir dabar siekia „tik” 2,5 mlrd. JAV dolerių. Dėl šios priežasties pirmą kartą nuo 1995 m. jis nepateko į „Forbes-400” reitingą. Šiame prestižiniu laikomame sąraše buvęs JAV prezidentas nukrito iki 1299-os vietos, nors 2003 metais užėmė 71-ą vietą.

Kas nutiko?

Pandemijos metu Trumpas prarado 600 mln. dolerių, kai tuo tarpu daugeliui kitų milijardierių valdyti savo finansus sekėsi puikiai. Remiantis „Forbes” analize, Trumpas, neminint kitų dalykų, nuo naujųjų technologijų ir kriptovaliutų šalininkų skiriasi ir tuo, jog jis nesugebėjo paįvairinti savo turto, kurį didžiąja dalimi sudaro nekilnojamasis turtas.

2016 metais federaliniai etikos komitetų atstovai pasiūlė naujai išrinktam prezidentui atsikratyti dalies nekilnojamojo turto, kad būtų išvengta interesų konfliktų. Gautas lėšas jis būtų galėjęs investuoti į kitą turtą, galbūt perspektyvesnį nei jo nekilnojamasis turtas, esantis didžiųjų Amerikos miestų centrinėse dalyse.

„Forbes” pripažįsta, jei Trumpas, atėjęs į valdžią, būtų pardavęs turimą nekilnojamąjį turtą, jam būtų tekę sumokėti daugiau nei 1 mlrd. JAV dolerių kapitalo prieaugio mokesčio. Bet jei gautą sumą jis būtų investavęs į indeksų fondą, kad ir S&P 500, jo turtas galėjo išaugti iki 4,5 mlrd. dolerių. Jis taip pat turėjo galimybe pasinaudoti mažai žinoma JAV mokesčių kodekso nuostata, leidžiančia valstybės tarnautojams nemokėti kapitalo prieaugio mokesčio. Ši nuostata buvo įteisinta siekiant paskatinti valstybės pareigūnus parduoti turimus aktyvus, kad būtų išvengta galimų interesų konfliktų.

„Ribotumas turi savo kainą, - pašiepia „Forbes”. - Jei Trumpui būtų pavykę išvengti kapitalo prieaugio mokesčio, teoriškai jis būtų galėjęs reinvestuoti 3,5 mlrd. JAV dolerių į S&P 500 indeksą tą pačią dieną, kai atsikraustė į Baltuosius rūmus. Pagal šį alternatyvų scenarijų rugsėjį jis būtų turėjęs apie 7 mlrd. dolerių”. To būtų užtekę, kad buvęs JAV prezidentas užimtų 133 vietą „Forbes” reitinge.

 Šaltinis: prian.ru

 

 

Pasidalink naujiena