Pietų Korėjoje bus statomas pirmasis pasaulyje plūduriuojantis miestas

Ketvirtadienis, 02 gruodžio 2021

Prie Pietų Korėjos krantų iki 2025 m. bus pastatytas pirmasis pasaulyje plūduriuojantis miestas. Tokių statybų tikslas - galimybė žmonijai  išgyventi kylant jūros lygiui. Prie Busano krantų pastatytas miestas taps „potvyniams atsparia infrastruktūra” iš kelių dirbtinių salų, kylančių kartu su jūra, paskelbė projekto vadovai.

Salos savarankiškai gaminsis elektrą saulės kolektoriais, sumontuotais ant pastatų stogų, gamins sau maistą ir gėlą vandenį, o tarp salų gyventojai judės futuristinėmis valtimis. Miestas bus pajėgus atlaikyti stichines nelaimes, įskaitant potvynius, cunamius ir 5 kategorijos uraganus. Kadangi miesto plūduriuojančios platformos bus pritvirtintos prie jūros dugno, pakilęs jūros lygis miestui jokios grėsmės nekels.

200 milijonų dolerių vertės plūduriuojančio miesto statybos netrukus prasidės. „Istorinis susitarimas” dėl miesto projektavimo ir statybos darbų jau pasirašytas. Tiksli plūduriuojančio miesto „prototipo” vieta dar turi būti tikslinama, tačiau labiausiai tikėtinas variantas yra netoli šiaurinio Busano uosto.

Kiekviena sala bus šešiakampė, padengta kalkakmenio danga. Ši danga yra kelis kartus kietesnė už betoną, tačiau tokia lengva, jog gali plūduriuoti. Po kiekviena plūduriuojančia platforma bus galima auginti šukutes, dumblius ar kitas jūros gėrybes, o žuvų atliekomis tręšti augalus.

Pasak miesto kūrėjų, gyventojai turės valgyti „daugiausia augalinį maistą”, o tai sumažins energijos ir vandens išteklių vartojimą. Ekologiški produktai bus auginami aeroponinėse (oro terpėje) ir akvaponinėse (bakterijų pagalba) sistemose, kurias papildys ir tradiciniai daržovių ūkiai atvirame ore ir šiltnamiai.

Statant miestą pirmenybė bus teikiama vietinės kilmės medžiagoms, įskaitant greitai augantį bambuką, kurio atsparumas tempimui yra šešis kartus didesnis nei plieno ir kurio anglies dvideginio pėdsakas yra neigiamas. 

Visos mieste statomos konstrukcijos negalės būti aukštesnės nei septynių aukštų, kad sukurtų žemą svorio centrą ir sala taptų atspari vėjui. Busano vasaros dažnai būna karštos ir tvankios, todėl pastatų stogai bus kuo labiau izoliuoti iš vidaus, užtikrinant komfortą ir sumažinant išlaidas vėsinimui.

Tikslus miesto dydis dar turi būti nustatytas, tačiau manoma, jog salose tilps iki dešimties tūkstančių gyventojų. Be gyvenamųjų namų mieste taip pat bus centrinė aikštė, turgus bei „dvasingumo, mokymosi, sveikatos, sporto ir kultūros centrai”. Beje, dėl naujų plaukiojančių miestų statybos statančioji kompanija jau derasi su dar mažiausiai dešimčia šalių.

Viso projekto kaina šiuo metu skaičiuojama apie 200 mln. dolerių, tačiau galutinė kaina gali padidėti, atsižvelgiant į naudojamų medžiagų kainas ir galutinį projektą.

Šaltinis: prian.ru

Temos: Statyba