Realu.lt

Pietų Korėjos vyriausybė paskelbė apie naujų miestų statybą

Pietų Korėjos vyriausybė paskelbė apie naujų miestų statybą

Projekto metu bus pastatyta 120 000 butų Didžiojo Seulo rajone ir 20 000 butų Daejeon ir Sejong miestuose.

Paskatinta prieinamo būsto pasiūlos trūkumo ir beprotiškai kylančių būsto kainų, Moon Jae-in valdžia pradėjo keletą naujų didelių projektų. Vienas iš jų apima naujų miestų statybą Gyeonggi regione, antrasis - gyvenamųjų pastatų statybą Hwaseong mieste. Pirmasis projektas pietiniame Didžiojo Seulo regiono rinką  papildys 41 000 naujų butų, o antrasis - 70 000.

Dar apie 29 000 butų bus pastatyta Jinan New City mieste Hwaseong, netoli Suvono ir Dongtan New City. Vyriausybė paskaičiavo, kad nutiesus greitąsias geležinkelio linijas kelionei iš Seulo į naujus miestus prireiks 20–25 minučių. Šiuo metu kelionė autobusu ar automobiliu užtrunka apie valandą.

Mažesni projektai (nuo 2 000 iki 18 000 butų) planuojami kituose penkiuose regionuose, įskaitant Guwol Incheon, Jingon ir Namyangju.

Nekilnojamojo turto kainos, ypač didesniame Seulo rajone, ir toliau kyla, nepaisant daugelio vyriausybės bandymų jas sumažinti. Korėjos nekilnojamojo turto valdybos duomenimis, nuo rugpjūčio 23 d. Butų kainos visoje šalyje pakilo 0,3%. Seulo apylinkėse augimas siekė 0,4%.

Vien Seule, neįskaitant Inčono ir Gyeonggi, kainos kilo penktą savaitę iš eilės ir buvo 0,22% didesnės nei praėjusią savaitę, o tai yra sparčiausias savaitės augimas per beveik trejus metus.

Vyriausybė bandė atvėsinti rinką griežtindama skolinimo taisykles ir didindama mokesčius. Be to, valdžios institucijos ketina įvesti papildomą mokestį užsieniečiams už nekilnojamojo turto pirkimą ir už laisvą būstą. Kadangi butų kainos ir toliau kyla, valdžia bando naujais butais didinti pasiūlą. Be naujų būstų statybų, bandoma į gyvenamąsias patalpas pertvarkyti tuščius viešbučius ir biurus.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena