Pirmą kartą nuo 2019 m. Londone fiksuotas metinis būsto kainų sumažėjimas

Sekmadienis, 27 rugpjūčio 2023

Remiantis oficialiais duomenimis, Londono būsto kainos, lyginant su praėjusių metų atitinkamu periodu, sumažėjo pirmą kartą nuo 2019 m.

Kaip skelbia Nacionalinės statistikos biuras (ONS), vidutinė būsto kaina Didžiosios Britanijos sostinėje per 12 mėnesių 2023 m. birželio pabaigoje sumažėjo 0,6 proc. iki 528 000 svarų. Paskutinį kartą neigiamas metinis būsto kainų pokytis Londone buvo 2019 metų lapkritį. Tuokart būsto kainos mažėjo 1,2 proc. Taip pat pirmą kartą nuo 2020 m. gegužės mėn. gyvenamojo nekilnojamojo turto kainos mažėja kiekviename Anglijos regione.

Pirmą kartą nuo 2019 m. Londone fiksuotas metinis būsto kainų sumažėjimas 1
Pirmą kartą nuo 2019 m. Londone fiksuotas metinis būsto kainų sumažėjimas 1

Mažėjančios būsto Londone kainos rodo, kad augančios palūkanų normos pradeda daryti įtaką rinkos aktyvumui. Pirkėjai sostinėje paprastai yra linkę skolintis daugiau nei likusios šalies dalies gyventojai, tačiau išaugusios palūkanos paveikė jau ir juos. Ekonomistai perspėjo, kad šiais metais būsto kainos Jungtinėje Karalystėje gali sumažėti net 10 proc.

Nekilnojamojo turto kainos Londone vis dar daug didesnės nei prieš pandemiją. Nuo didžiausio piko, fiksuoto 2022 m. rugsėjį, jos sumažėjo 2,9 proc. 

„Būsto rinka vis dar išlieka stipri ir pirkėjams, ir pardavėjams“, – sakė profesionalų organizacijos „Propertymark“ vykdomasis direktorius Nathanas Emersonas. „Pardavėjai uždirba pelno iš savo nekilnojamojo turto kainos, o pirkėjai vis dar gali derėtis, kad pasiektų aukso vidurį“.


Temos: Pasaulis