Pirmą kartą per dešimt metų metinis JAV būsto kainų augimas - neigiamas

Pirmadienis, 06 kovo 2023

Remiantis „Redfin“ ataskaita, paskelbta ketvirtadienį, vidutinės būsto kainos JAV 2023 m. vasario mėn. pirmą kartą per dešimtmetį sumažėjo 0,6 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus.

Pirmą kartą per dešimt metų metinis JAV būsto kainų augimas - neigiamas 1
Pirmą kartą per dešimt metų metinis JAV būsto kainų augimas - neigiamas 1

Būsto paskolų vidutinės palūkanų normos siekė 7,1 proc., todėl dar daugiau pirkėjų buvo priversti atidėti būsto įsigijimą, sakoma pranešime. Be to, pardavėjai yra priversti sumažinti prašomas kainas, kad kompensuotų didesnes išlaidas, su kuriomis susiduria pirkėjai.

Ataskaitoje teigiama, kad tipinis namas JAV buvo vidutiniškai parduotas už 350 246 dolerių per keturias savaites. Nepaisant sumažėjusių kainų, didesnės palūkanos išaugino vidutinę mėnesio būsto paskolos įmoką iki 2 520 dolerių. Tai yra rekordiškai aukštas lygis.

„Kainų kritimas, palyginti su praėjusiais metais, yra svarbus etapas, nes to nebuvo po to, kai būsto rinka buvo atkurta po 2008 m. krizės“, - teigė Tayloras Marras, „Redfin“ vyriausiojo ekonomisto pavaduotojas.

„Palūkanų normų padidinimas iki 7 proc. tapo „šiaudeliu, sulaužiusiu kupranugariui nugarą“, nulėmusiu būsto paklausos mažėjimą ir atitinkamai būsto kainų mažinimą“, - teigė Tayloras Marras. Jo nuomone, būsto kainos artimiausiais mėnesiais dar šiek tiek kris.

Būsto pardavėjų aktyvumas taip pat mažėja. Naujų pasiūlymų rinkoje sumažėjo 20,3 proc., palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Tai yra didžiausias naujų skelbimų skaičiaus sumažėjimas per pastaruosius tris mėnesius. Naujų skelbimų skaičius sumažėjo visose 50 tankiausiai apgyvendintų JAV didžiųjų vietų, o Oklendas, Kalifornija - užfiksavo didžiausią kritimą - 45,1 proc. Po jų sekė Sakramentas, Kalifornija ir Sietlas, kur naujų skelbimų skaičiaus mažėjimas buvo atitinkamai 42,6 proc. ir 42 proc.

 

Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai