Pirmą kartą šiais metais Jungtinėje Karalystėje sumažėjo būsto kainos

Trečiadienis, 17 rugpjūčio 2022

Jungtinėje Karalystėje (JK) pirmą kartą šiais metais užfiksuotas būsto kainų sumažėjimas. Ekspertai teigia, kad tai susiję su vasaros atostogų sezonu, o ne su prastėjančia ekonomine situacija.

„Rightmove“ paskelbti duomenys rodo, kad vidutinė JK nekilnojamojo turto kaina rugpjūčio mėnesį nukrito iki 365 173 svarų sterlingų (431 730 eurų), arba 1,3 proc.

Pirmą kartą šiais metais Jungtinėje Karalystėje sumažėjo būsto kainos 1
Pirmą kartą šiais metais Jungtinėje Karalystėje sumažėjo būsto kainos 1

Nors nerimaujama, kad kylančios palūkanų normos, kilusios dėl sparčiai augančios infliacijos, gali paveikti būsto rinką, „Rightmove“ teigimu, kainų mažėjimas iš esmės atitiko pastarajam dešimtmečiui įprastas vasaros kainų tendencijas. Anot analitikų, rinka atsigaus, kai iš atostogų grįš būsto medžiotojai.

„Rightmove“ specialistai vis dar tikisi, jog būsto kainos šalyje metų pabaigoje bus 7 proc. didesnės nei 2021 m. Jie tokią prognozę pateikia nepaisant didelio ekonominio netikrumo ir baimių, kad kylančios maisto ir degalų kainos vėlesniais šių metų laikotarpiais JK gali sukelti nuosmukį.

„Šį mėnesį reikėtų tikėtis būsto kainų mažėjimo, nes po dvejų beprotiškų metų rinka grįžta prie įprastų sezoninių svyravimų ir daugelis potencialių pirkėjų mėgaujasi vasaros atostogomis“, - sakė „Rightmove“ direktorius Timas Bannisteris.

 

Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai