Realu.lt

Policija baigė bylą dėl sukčiavimo parduodant sklypus Pupinėje

Policija baigė bylą dėl sukčiavimo parduodant sklypus Pupinėje

Vilniaus apskrities policija baigė ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo parduodant žemės sklypus Pupinėje, šalia Vilniaus. Teisminiam nagrinėjimui perduota byla, įtarimai pareikšti trims asmenims.

2016 metų spalį Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo, kurio metu buvo įgytas didelės vertės svetimas turtas. Vilniečiai sutuoktiniai pareiškė, kad jie įgijo tris žemės sklypus Pupinėje ir vėliau sužinojo, kad visi žemės sklypai yra areštuoti ar užstatyti bankui. Tokiu būdu pareiškėjai patyrė daugiau nei 36 000 eurų žalą, skelbia policija.

Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai surinko duomenų, kad dar 2010 metais tarp Komandinės ūkinės bendrovės„Pupinės vystymo grupė“ vystytojų ir nukentėjusiųjų buvo sudarytos preliminarios pirkimo-pardavimo sutartys dėl žemės sklypų Pupinės kaime.

Pagal šias sutartis sutuoktinai sumokėjo 125 000 litų (daugiau kaip 36 000 eurų). Tyrėjai nustatė, kad KŪB „Pupinės vystymo grupė“ atstovai (gimę 1947 m., 1956 m. ir 1966 m.) net iki 2013 metų įvairiais išgalvotais pretekstais sugebėdavo įtikinti sutuoktinius atidėti vėlesniam laikui notariškai pasirašyti sutartį, nors jau preliminarios sutarties pasirašymo dienomis jie žinojo, kad parduodami sklypai areštuoti ar įkeisti bankui.

Pareigūnai teigia, kad 9 tomų byloje surinko pakankamai duomenų, jog „Pupinės vystymo grupė“ nekilnojamojo turto projekto vystytojai tyčia, suprasdami savo veiksmų pavojingumą ir siekdami tokio rezultato, taip pat iš anksto žinodami, kad minėti žemės sklypai neatiteks nuosavybės teise pareiškėjams, pateikė ir įtvirtino sutartyse objektyvios tikrovės neatitinkančius duomenis, taip įgydami didelės vertės svetimą turtą.

Baudžiamasis kodeksas už sukčiavimą įgyjant didelės vertės svetimą turtą numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų.


Šaltinis: BNS.

„Naujienu agenturos BNS informacija atgaminti visuomenes informavimo priemonese bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Pasidalink naujiena