Realu.lt

Prabangaus būsto nuomos kainų lyderiai pasaulyje

Prabangaus būsto nuomos kainų lyderiai pasaulyje

Ekspertai mano, kad prestižinis nekilnojamasis turtas ima vėl brangti ir netrukus grįš į priešpandeminį lygį.

Konsultacijų bendrovė Knight Frank atliko tyrimą ir nustatė, kad prestižinio būsto nuomos rinkos lyderis vėl yra Honkongas. 2020 m. pabaigoje aukščiausios kokybės nekilnojamojo turto nuoma šiame mieste vidutiniškai siekė 72,12 JAV dolerių už kvadratinį metrą. Tai reiškia, kad nuomininkas, kurio mėnesio biudžetas yra 10 000 JAV dolerių, galės išsinuomoti mažiau nei 140 kv.m ploto būstą.

Antroji vieta atitenka Niujorkui, nepaisant to, jog nuo pandemijos pradžios prabangaus nekilnojamojo turto nuomos kainos sumažėjo. Čia apie 210 kv.m ploto prabangų būstą galima išsinuomoti už 10 000 JAV dolerių per mėnesį.

Po Niujorko rikiuojasi Singapūras, Londonas ir Sidnėjus, kur už 10 000 JAV dolerių galima išsinuomoti atitinkamai 240, 270 ir 276 kv.m ploto būstus. Pigiausia šiame sąraše yra Dubajuje ir Madride: 10 000 JAV dolerių teks sumokėti už atitinkamai 454 ir 446 kv.m plotą.

Išplatintoje Riterio Franko metinėje ataskaitoje pagrindinis dėmesys buvo skiriamas trijų miegamųjų apartamentų, esančių miesto centre, nuomos kainai. Kai prasidėjus pandemijai nebeliko dviejų pagrindinių prabangaus būsto nuomos paklausos šaltinių - įmonių ir užsienio studentų, - kad išvengtų ilgų „sąstingio” mėnesių, savininkams teko imtis kitokios strategijos. Per metus iki 2021 m. vasario mėnesio aukščiausio lygio Londono ir Manheteno nekilnojamojo turto nuomos kainos sumažėjo 14%. Pastebima, kad situacija ima keistis: nuomos kainų mažėjimo tempai lėtėja, abiejose rinkose pasirašomos naujos nuomos sutartys. Ekspertai mano, jog rinką išjudinti padėjo didelės nuolaidos bei atlaisvintos keliavimo sąlygos.

Riterio Franko „Prime Center London Lettings” vadovas Davidas Mumby komentuoja: „Kai tik per didžiuosius transporto mazgus ims plūsti keleiviai, pamatysime gana greitą sumažėjusios nuomos kainos korekciją. Dalis objektų grįš į „Airbnb” trumpalaikės nuomos rinką ir, kai biurai vėl bus pilni, prabangaus nekilnojamojo turto trūkumas padidins nuomos kainas”.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena