Realu.lt

Prabangus NT: kur jis brango labiausiai pasaulyje?

Prabangus NT: kur jis brango labiausiai pasaulyje?

Tarptautinė konsultacijų bendrovė „Knight Frank“ atnaujino „Prime Global Cities Index“ (PGCI) 2021 m. trečiojo ketvirčio duomenis ir sudarė sąrašą 46 pasaulio miestų, kuriuose labiausiai pabrango prabangus nekilnojamasis turtas. Pirmoje sąrašo vietoje - Majamis. Jame prabangus nekilnojamasis turtas per metus pabrango 26,4 proc.

Prabangaus būsto kainos pagrindiniuose pasaulio miestuose toliau kilo. PGCI indeksas per metus išaugo 9,5 proc. (2021 m. antrojo ketvirčio pabaigoje +8,3 proc.). Kainos padidėjo 85 proc. analizuotų miestų, o 16 iš jų rodiklis buvo išreikštas dviženkliais skaitmenimis. Pernai tokią dinamiką demonstravo tik Oklandas (+ 12,9 proc.) ir Manila (+ 10,2 proc.).

Pasak ekspertų, tokiam rodiklio augimui įtakos turėjo valstybių sienų atvėrimas ir padėties tarptautiniuose oro uostuose normalizavimasis, taip pat perspektyvos griežtinti pinigų politiką, didinti mokesčius ir imtis kitų rinką stabilizuojančių priemonių, siekiant sumažinti kainų kilimą.

„Pasaulinė brangstančio prabangaus būsto tendencija rodo, kad šis segmentas yra vis dar ypač vertinamas aukštųjų technologijų sektoriaus atstovų, kurie prabangų būstą perką tiek investicijoms, tiek sau kaip antrą būstą”, - sakė Marina Šalajeva, Knight Frank departamento direktorė. „Investuotojai daugiausia galvoja apie didelius miestus, tokius kaip Ženeva, Viena, Berlynas, Lisabona, Londonas, Monakas, Paryžius, Madridas ir kt. Jei pirkėjai būstą mieste renkasi persikraustymo tikslais, tai dažnai pirmenybė teikiama butams su didelėmis terasomis. Jeigu nekilnojamasis turtas perkamas pakrantėje, tuomet klientus domina vilos su 3-4 miegamaisiais, su nuosava teritorija ir baseinu.

Jei į nekilnojamąjį turtą investuojama siekiant gauti leidimą gyventi toje šalyje, renkamasi iš objektų, atitinkančių programos reikalavimus. Nepriklausomai nuo tikslų, pirmenybė teikiama stabilios ekonomikos šalims. Reitinge pirmaujančiame Majamyje matome laipsnišką paklausos sugrįžimą. Į miestą atvyksta vis daugiau investuotojų, ketinančių apžiūrėti ir išsirinkti nekilnojamąjį turtą”.

TOP-10 pasaulio miestų pagal metinį prabangaus nekilnojamojo turto kainų augimą:

1. Majamis, JAV + 26,4 %

2. Seulas, Pietų Korėja + 22,6 proc.

3. Šanchajus, Kinija + 20,5 proc.

4. Maskva, Rusija + 20,5 proc.

5. Torontas, Kanada + 20,4 proc.

6. San Franciskas, JAV + 20,2 proc.

7. Taipėjus, Taivanas + 18,9 proc.

8. Los Andželas, JAV + 18,2 proc.

9. Guangdžou, Kinija + 17,6 proc.

10. Sankt Peterburgas, Rusija + 15,5 proc.

 

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena