Realu.lt

Prancūzijoje sparčiai auga pilių pardavimai

Prancūzijoje sparčiai auga pilių pardavimai

Prancūzijoje kasmet savininkus pakeičia maždaug 500 pilių. Įprastai rinkoje nuolat būna apie 1500 siūlomų tokių objektų.

Pilių pardavimas Prancūzijoje sparčiai auga po daugelio metų stagnacijos. Šios srities specialistai sako, kad susidomėjimas panašiais objektais pradėjau augti per pirmąjį karantiną praėjusių metų pavasarį ir tęsiasi iki šiol.

Patrice Besse, istorinių pastatų pardavimo specialistas, sakė: „2020 m. mano verslas išaugo 50 proc. Šiais metais iki birželio pradžios stebėjau 100 proc. Išaugusį aktyvumą, palyginus su praėjusiais metais. Nieko panašaus iki šiol nemačiau”.

„Kai kuriems pilis yra tik didelis namas kaime. Tačiau mes kalbame apie namą mažiausiai kelių hektarų ploto sklype, istoriškai vadinamą pilimi, su ūkiniais pastatais ir papildomais statiniais”, - priduria ekspertas.

Pirkėjai, kurie kreipiasi į Besse, skirstomi į dvi kategorijas: tie, kurie tiesiog nori turėti namą kaimą ir nebijo objekto dydžio ir būklės, ir tie, kurie perka pilį profesionaliam projektui - viešbučiui, seminarų centrui, kultūros centrui ar muziejui.

„Prabangių viešbučių projektai yra itin populiarūs dėl visų problemų, su kuriomis susidūrė Paryžiaus viešbučiai, kai dėl „geltonųjų liemenių” judėjimo ar kitų protestų buvo atkirstos didelės miesto dalys”, - sakė ekspertas.

„Žmonės yra įsitikinę, kad yra rinka, kurioje klientai mokės už prabangius viešbučius tose vietovėse, kur jie galės būti tikri dėl tylos ir ramybės, tačiau netoli nuo Paryžiaus ar kitų pagrindinių lankytinų vietų”, - aiškina jis.

Visi potencialūs panašių projektų pirkėjai objektų ieško netoli didžiųjų miestų ar greitkelių, geležinkelių ir oro uostų. Tuo tarpu pilis atokiuose Prancūzijos kaimiškuose regionuose parduoda tiek prancūzams, tiek užsienio pirkėjams, kurie ketina jas naudoti kaip pagrindinę gyvenamąją vietą arba kaip vasaros rezidenciją.

Pilių kainos gali svyruoti nuo 500 tūkst. eurų kaimo vietovėse iki kelių milijonų eurų už išskirtinį nekilnojamojo turto objektą netoli Paryžiaus ir kitų didžiųjų miestų. Kol kas kainos yra stabilios ir neauga.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena