Realu.lt

Prancūzijoje vandenyno pakrantėje didinami mokesčiai, kad žmonės čia nebepirktų antro būsto

Prancūzijoje vandenyno pakrantėje didinami mokesčiai, kad žmonės čia nebepirktų antro būsto

Prancūzijos Baskų krašte, gyvenančiame iš turizmo, kelios savivaldybės nusprendė padidinti mokesčius perkantiems antrąjį būstą. Jų tikslas - suteikti daugiau galimybių vietos gyventojams, kuriems vis sunkiau rasti būstą. Mokesčiai buvo padidinti nuo 20% ar 40% iki 60%. Didžiųjų pakrantės miestų Biarico ir Bajono savivaldybės dar svarsto mokesčių pakėlimą.

Anot Sent Pjero-Dirubės miesto mero, namų, kurie buvo įsigyti kaip antras būstas, Baskų krašte 2026 m. gali siekti 51 tūkst., o tai reiškia, kad per 10 metų jų padaugės 10 tūkst. „Prieš leidžiant kai kuriems turėti po kelis namus, pirmiausia reikia leisti vietinėms šeimoms turėti bent vieną padorų ir nebrangų”, - sakė jis.

Pasak Nacionalinės savininkų sąjungos departamentų skyriaus pirmininkės Pierrette Echeverria, tai yra pernelyg radikalios priemonės, trukdančios regiono plėtrai. Ji prisimena, kad neseniai namas prie jūros buvo parduotas už 40 tūkst. eurų už kvadratinį metrą, ir, jos nuomone, to pakanka diskusijai atnaujinti. Ji neneigia, kad dabar į regioną plūsta atvykėlių srautas, daugiausia paryžiečiai, dirbantys nuotoliniu būdu. Tačiau ji mano, kad padidėję mokesčiai kelia grėsmę vietos gyventojams. Pierrette Echeverría ypač apgailestauja, kad baskai, išvykę gyventi kitur, visom išgalėm stengiasi išsaugoti savo ankstesnius namus, dabar tapusiais antraisiais namais su dideliais mokesčiais. Tačiau net jiems sunku atsispirti aukštoms kainoms.

Pasidalink naujiena